Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Отсасыватели медицинские

Основні причини розриву барабанної перетинки

Основні причини розриву барабанної перетинкиТравматичні захворювання вуха можуть торкнутися будь-кого. Адже ураження може виникнути як під час нещасних випадків, так і стати наслідком тривалих патологічних процесів. Головне вчасно зреагувати та звернутися до лікаря, з метою запобігання втрати здатності чути. Розберемо детальніше, які симптоми будуть вказувати на одну з небезпечних патологій вуха, а саме розрив барабанної перетинки та що може дане порушення спричинити.

В першу чергу зазначимо, що барабанна перетинка являє собою структуру у вигляді тонкої мембрани. Вона забезпечує розподіл між середнім та внутрішнім вухом. Також її функція полягає в створенні бар'єру, що не дає можливості пропускати сторонні тіла у внутрішнє вухо та передає до нього звукові коливання. Відповідно, коли в нормі непроникна барабанна перетинка пошкоджується у людини виникає ряд дискомфортних симптомів, від появи виділень з вуха до погіршення слуху.
 
Перфорація або розрив барабанної перетинки це патологічний стан, що характеризується порушенням її анатомічної цілісності. В залежності від основної причини перфорація може мати тотальний характер, або ж ураження зазнають її окремі елементи.
 
Відповідно наявність отвору, незалежно від його розміру, вже підвищує ризики приєднання інфекційного процесу. 

Які фактори можуть спричинити перфорацію барабанної перетинки?

Факторів, що можуть вплинути на порушення цілісності барабанної перетинки є безліч, вони варіюються від фізичних до механічних та термічних чинників. Так до найпоширеніших причин можна віднести:
 1. Механічне пошкодження: травми вуха та голови, необережне використання вушних паличок або підручних предметів для очищення вуха, присутність стороннього тіла у вусі.
 2. Різкий перепад тиску, сильне чхання з закритим носом, стрибок з висоти, гучні звуки (наприклад, постріли, вибухи).
 3. Опік вушної раковини.
 4. У результаті ускладнення захворювань ЛОР-органів, розвитку запального процесу (наприклад, гнійний отит).

Основні симптоми

На початку у хворого можуть виникнути скарги на появу різкого болю у вусі, який згодом стихає, що відповідно може відтерміновувати візит до лікаря. При цьому з часом виникають нові скарги:
 • шум у вухах;
 • відчуття закладання у вусі;
 • запаморочення;
 • “вихід” повітря та виділення з вуха, особливо під час чхання.
Відповідно чим довше відсутнє проведення необхідної терапії, тим більше ускладнюється патологічний процес з приєднанням ураження зі сторони слухових кісточок, м'язів вушної порожнини. При цьому підвищуються й ризики втрати слуху.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі даних анамнезу та аналізу клінічної картини. Додатково проводиться:
 • отоскопія;
 • аудіометрія;
 • дослідження вестибулярного апарату;
 • бак дослідження виділень з вуха (при присутності гнійного процесу або інших підозрілих виділень).
Тактика лікування варіюється в залежності від причини, що викликала перфорацію. Тобто, якщо це наявність стороннього тіла у вусі - проводиться його видалення. При ознаках запалення лікар призначає антибактеріальну терапію, інколи у вигляді крапель (місцево).
 
Не є виключенням проведення оперативного втручання, коли отвір у барабанній перетинці є досить великим та відповідно не в змозі самостійно затягнутися. 
 
З метою запобігання захворювання вух та безпосередньо барабанної перетинки уникайте травм, контролюйте вплив гучних звукових коливань, слідкуйте за гігієною вух, але виключно використовуючи вушні палички з обмежувачем. Звісно при появі шуму у вухах або поміченні зниження слуху не зволікайте та обов'язково зверніться до лікаря. А ще краще не забувайте про профілактичні огляди у лікаря оториноларинголога.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм