Катаральна ангіна: основні симптоми ураження мигдаликів
Ангіна являє собою патологічний процес, що характеризується розвитком запалення в мигдалинах, першої захисної перепони від інфекцій. Однак при цьому дане захворювання має свої підвиди, перебіг одного з них, а саме катаральної ангіни ми розберемо далі.
Катальна ангіна належить до найбільш легших та поширених форм ангіни. Її тривалість зазвичай не перевищує й п'яти діб.
Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом, збудником при цьому у більшості випадків є бета-гемолітичний стрептокок, рідше стафілокок.
Так механізм розвитку ангіни полягає в потраплянні збудників до організму, й на тлі зниженого імунітету вони починають активно розмножуватися викликаючи при цьому запальний процес, тобто ангіну.
Які фактори впливають на розвиток ангіни?
В основі розвитку ангіни покладено зниження імунітету, що особливо є частим явищем в періоди міжсезоння. Також додатковими тригерами виступають наступні фактори:
- переохолодження;
- вірусні інфекції на слизових оболонках ротової порожнини, гортані;
- вплив хімічних та термічних факторів (опіки, токсини, пил).
Основні прояви катаральної ангіни
Оскільки катаральна ангіна рідко супроводжується тяжким перебігом, основними її проявами є поверхневе ураження мигдаликів з наступною їх гіперемією та набряклістю. Температура при цьому є субфебрильною (в межах 37-38 градусів). Симптоми мають раптовий та гострий початок.
Додатково у хворого виникають скарги на:
- больові відчуття в горлі, сухість та пирхота;
- дискомфорт при ковтанні;
- загальну слабкість та головний біль;
- кашель.
Тактика
Лікування катаральної ангіни зазвичай відбувається в домашніх умовах, однак під наглядом терапевта, який відповідно й призначає терапію після попереднього огляду.
Так хворому необхідно вживати достатню кількість теплого пиття, дотримуватися постільного режиму. При сильних болях в горлі та утрудненому ковтанні їжу краще вживати у перетертому вигляді.
Медикаментозна терапія включатиме призначення сульфаніламідних препаратів, антигістамінних, імуномодуляторів. Додатково з метою усунення больових відчуттів в горлі призначають відповідні спреї, антисептичні засоби.
При цьому призначення антибактеріальної терапії не завжди є доцільним, лише у випадках встановлення збудника.
Будь-які зігрівальні процедури не рекомендовано проводити, оскільки це може посилити запальний процес та спричинити ускладнення.
Профілактика
В основі запобігання розвитку ангіни покладено дотримання здорового способу життя, що дасть можливість підтримувати імунітет на високому рівні. Необхідно вчасно усувати джерело інфекції в організмі, насамперед в ротовій порожнині та ротоглотці.
Також варто враховувати, що з початком осіннього сезону підвищуються випадки розвитку застуд та ГРВІ, звісно, що наближається й нова хвиля COVID-19. Тому аби зменшити вплив патогенних організмів рекомендуємо почати з захисту ваших домівок. Яким чином? Досягти цього можливо використовуючи бактерицидний рециркулятор. Це пристрій, який забезпечує очищення повітря від патогенних мікроорганізмів на 99%, від грибків до бактерій та вірусів. При цьому внаслідок свого закритого ковпаком УФ опромінювача, рециркулятор може дезінфікувати повітря в присутності людей та тварин не завдаючи ніякої шкоди.
Тому створити захист від збудників ангіни та інших чужорідних агентів, Ви зможете придбавши бактерицидний рециркулятор для домашнього використання. А зробити це можливо в медичному маркеті ITMED.
Пам'ятайте, що не залежно від того, який перебіг ангіни, складний чи ні, у будь-якому випадку зверніться до лікаря. Спроби самолікування можуть тільки ускладнити запальний процес в мигдаликах.