Пластична хірургія: на які нюанси важливо звернути увагу перед проведенням операції?

Які показання до проведення оперативного втручання?
Зауважимо, що не завжди естетична пластична хірургія полягає у збільшенні розмірів грудей або ліпосакції. Існують показання до проведення реконструктивної хірургії, до яких належать об'ємні травми та їх наслідки, вроджені аномалії (вади), вікові зміни, зміни зовнішнього вигляду, що відбулися у жінки після пологів та періоду лактації.
У яких випадках можлива відмова лікаря?
В першу чергу оперативне втручання не може відбутися через наявні анатомічні особливості, а точніше їх певного типу, коли це може завдати шкоди здоров'ю.
По друге, лікар повинен знати мету пацієнта при бажанні провести пластичну операцію. Звісно, що з бажанням збільшити груди та змінити одразу своє життя на краще, лікар має розповісти в чому проблема та те, що оперативне втручання нічого не змінить. Тобто бути ще і психологом.
Міфи, що існують навколо пластичної медицини
- Проведення пластичних операцій викликає звикання: тут в першу чергу важливо звертати увагу на психологічний стан людини. Адже при впливі соціальних мереж та бажанням стати кимось, навіть і декілька оперативних втручань не допоможуть отримати бажану на думку пацієнта зовнішність.
- Хірургічні втручання допомагають змінити зовнішність з 50 до 30 років: зауважимо, що можливості пластичної хірургії повинні відповідати можливостям організму пацієнта. Вплинути на біологічні процеси поки що неможливо. Однак усунути зморшки, покращити тургор шкіри та зробити підтяжку обличчя є реальним.
- Один візит до пластичного хірурга змінює зовнішність на все життя: не існує довічних результатів, що стосуються вікових видів пластичної хірургії. Щодо інших, наприклад, отопластики, то проведення пластики вух дійсно матиме постійний результат.
На які нюанси в роботі пластичного хірурга потрібно звернути увагу попередньо?
- Наявність індивідуального підходу до пацієнта. Поняття, що одна і та сама техніка практикується на всіх роками, викликає настороженість. Пластична хірургія на те і є складною, оскільки кожен випадок індивідуальний.
- Довготривалість первинної консультації: справжній спеціаліст не зможе провести консультацію всього за двадцять хвилин і одразу призначити операцію. Насправді важливо дізнатися не тільки побажання пацієнта, а й детально вивчити анамнез життя, з усіма хронічними захворюваннями, травмами, алергічними реакціями та попередніми оперативними втручаннями. Окремо та детально обговорюється мета звернення. Лікар повинен запропонувати декілька варіантів розв'язання проблеми та на що варто звернути увагу.
- Відсутність обстежень: занепокоєння має викликати спеціаліст який не призначив проведення лабораторних та інструментальних методів дослідження. Ряд аналізів та обстеження є обов'язковим аспектом підготовки до наркозу та оперативного втручання! Адже не завжди пацієнт може бути обізнаним у протіканні скритих патологічних процесів.
- Відсутність інформації про ускладнення: будь-яке оперативне втручання, навіть малоінвазивне може мати свої ризики. Відповідно лікар повинен ознайомити з ними пацієнта та підписати необхідний договір про згоду на оперативне втручання.
- І наостанок зазначимо, що лікар про якого немає ніде інформації з наявними дипломами та сертифікатами, або при відмові їх надати особисто повинен викликати занепокоєння та наштовхнути на думку чи дійсно до правильного спеціаліста ви потрапили.
Зауважимо, що пластична хірургія є дорогою, але доступною для більшості населення. Апріорі будь-які оперативні втручання чи косметологічні процедури не можуть мати низьку ціну, адже від цього залежить якість використовуваних матеріалів. Тому віднесіться відповідально до свого здоров'я та детально ознайомлюйтесь з роботою лікаря.