Догляд за тілом восени: основні рекомендації

Догляд за обличчям
- Перед тим, як виходити на вулицю, а саме за півтори години варто зволожити шкіру відповідним засобом. Не обов’язково обирати креми тяжкої та жирної текстури, достатнім буде наносити зволожувальний засіб на обличчя перед сном та вранці.
- Доглядові засоби обираються відповідно типу шкірі. Для вірного та ефективного догляду краще обирати засоби попередньо проконсультувавшись з косметологом. Адже не є виключенням, коли при схильності до жирного типу шкіри, зволожувальні креми ігноруються. Пам’ятайте, що при допусканні пересушування сальні залози навпаки починають ще більше виробляти себум (секрет сальних залоз), з метою компенсувати низький рівень вологи в шкірі.
- Догляд за губами: оскільки губи більш чутливі за шкіру та вразливіші перед впливом погодних умов – необхідно з метою захисту від обвітрювання захищати їх наносячи гігієнічну помаду. Також доречним буде використання спеціального крему для губ, в склад якого вітамін А та В5, масло каріте.
- Обирайте сезонні засоби для догляду за шкірою. Тобто якщо влітку засоби, що містять гіалуронову кислоту були актуальними, то з похолоданням цей компонент навпаки буде зневоднювати шкіру. Кращий варіантом буде обирати креми, які містять у своєму складі ліпіди, вітаміни та рослинні олії, адже вони сповільнюють випаровування вологи зі шкірного покриву.
- Також до одного з основних етапів догляду за шкірою належить – зволожування повітря в приміщенні. Зволожувач повітря не тільки запобігає пересушування шкірного покриву, а й слизових оболонок носової порожнини, що не допускає зниження захисного бар’єра й потрапляння вірусів та бактерій в організм.
Догляд за тілом
- Підтримання водного балансу: коли на вулиці стає холодно, бажання вживати просту воду значно знижується, вибір робиться в сторону гарячих напоїв. Як наслідок відбувається збій терморегуляції, порушується обмін речовин та підвищується вага. Адже ми починаємо плутати відчуття спраги з голодом. Тому, щоб не позбуватися такого необхідного елементу як вода, краще попередньо її нагрівати до кімнатної температури.
- Солодощі та корисне харчування: якщо Ви любите побавити себе чимось солоденьким в холодні ранки, краще зробити вибір у бік солодких вуглеводів у вигляді фруктів або сухофруктів, корисної випічки без цукру. Однак і в цьому випадку все повинно бути в міру.
- Відмова від дієт: додатковий стрес для організму у вигляді обмеження у харчуванні, точно не принесе користь для вашого організму. Дотримуйтесь збалансованого харчування та вживайте достатню кількість води, і результат не примусить вас довго чекати. Тим паче, що при надбавці 1-2 кілограми у вазі являється нормою в осінньо-зимовий період.
Догляд за волоссям
- Головний убір: перепади температури викликають спазм судин шкірного покриву голови, та як наслідок порушується живлення фолікулів, волосся тьмяніє та випадає. Тому носіння шапки, як ніколи є актуальним.
- Правильна температура води під час миття волосся. Важливо розуміти, що гаряча вода викликає надмірне вироблення секрету сальних залоз, що спричиняє швидке забруднення волосся у коренів та втрату блиску.
- Харчування: здоров’я волосся залежить й від внутрішніх факторів. З метою запобігання тьмяності та ламкості волосся, важливо збагачувати раціон корисними жирами. Особливо волосся потребує Омега-3, що міститься в жирній рибі, горіхах, авокадо.
Автор: Наталія Холявицька