Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Цукровий діабет: як найкраще перевірити рівень цукру в крові?

Цукровий діабет: як найкраще перевірити рівень цукру в крові?Цукровий діабет, на жаль є поширеним захворюванням серед людей різної вікової категорії. Аби уникнути негативних наслідків та ускладнень зі сторони ЦД, важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря та контролювати рівень цукру в крові. В умовах сьогодення це можливо робити не сидячи в чергах у лікарні, а спокійно моніторити своє самопочуття в домашніх умовах. Для цього використовуються портативні пристрої, які називаються глюкометрами. Механізм їх дії полягає в аналізі невеликої кількості крові, як правило, з кінчика пальця.

Як працює глюкометр?

Ланцетом злегка проколюється шкіра, щоб отримати кров. Відмітимо, що глюкометри показують поточний рівень цукру в крові, який звісно ж змінюється. Тому з цією метою і потрібно регулярно перевіряти його рівень та записувати.
 
Глюкометри йдуть в комплекті з тестовими смужками, маленькими голками або ланцетами, щоб уколоти палець, та пристосуванням для утримання голки. Також деякі види пристрою дають можливість завантажувати показання на мобільний або комп’ютер. Детальніше ознайомитися з різновидами глюкометрів можливо в медичному маркеті ITMED. Одразу відмітимо, що вартість пристрою залежатиме від його розмірів та наявністю додаткових функцій, типу аудіо супроводження  для людей з вадами зору, екрану з підсвічуванням, додатковою пам'яттю або зберігання даних, USB-портом для завантаження інформації безпосередньо на комп'ютер та Bluetooth підключенням. Також глюкометр може бути доповнений холестерометром для додаткового вимірювання рівня холестерину. 

Техніка вимірювання рівня цукру в крові

  1. Перевірити наявність всіх необхідних деталей для процедури (ланцет, спиртовий тампон для стерилізації місця проколу, монітор рівня глюкози в крові, інколи - пов’язка).
  2. Вимити руки, з метою запобігання інфікування в місці проколу.
  3. Тест-смужка поміщається в глюкометр. Далі робиться прокол пальця, для отримання маленької краплі крові. Відмітимо, що місцем для проколу краще обирати боки кінчиків пальців, що зменшить больові відчуття.
  4. Кров потрапляє на тест-смужку, яку вставили в глюкометр. Далі монітор проводить аналіз та показує рівень глюкози в крові на цифровому дисплеї. Тривалість аналізу займає зазвичай до декількох хвилин.
При розвитку одного з типів цукрового діабету хворому може знадобитися вимірювання рівня цукру в крові два-чотири рази на день. Однак можливе проходження тесту набагато частіше, насамперед якщо діагноз новий, а рівень цукру ще не стабільний. Наприклад, це можна робити перш за все вранці та перед сном, перед кожним прийомом їди та перед сном, до та через дві години після кожного прийому їди та перед сном. 
Частково це залежить від того, приймає людина інсулін чи інші ліки! 

Чому важливо вимірювати рівень цукру в крові?

Насамперед регулярний контроль рівня глюкози є одним зі способів, коли люди з діабетом можуть дізнатися більше про свій стан та запобігти ускладненням. Це дає можливість розуміти дозування ліків, режиму дієти та фізичних вправ.
 
На основі віку, типу цукрового діабету, загального стану здоров'я та інших факторів, лікарем визначається діапазон допустимого рівня цукру в крові.

В протилежному випадку відсутність контролю захворювання може спричинити ряд ускладнень, від порушення зору та кровообігу до ураження печінки та серця. 

Пам'ятайте, що ризики, пов’язані з дослідженням рівня глюкози в крові, мінімальні та набагато нижчі, ніж ризики, пов’язані з відсутністю його моніторингу.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм