Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Виснаження надниркових залоз: основні симптоми та методи лікування

Виснаження надниркових залоз: основні симптоми та методи лікуванняНам відомо, що надниркові залози продукують гормони та виконують ряд життєво важливих функцій (наприклад, регуляція білка, розподіл білка, правильне функціонування серцево-судинної системи). У тому випадку, коли відбувається порушення продукування гормонів у людини виникають проблеми зі здоров’ям.

Окремо виділяють недостатність надниркових залоз, яка виникає, коли надниркові залози не виробляють достатньої кількості одного або кількох основних гормонів.
Існує думка, що втома надниркових залоз є легкою формою недостатності надниркових залоз, спричинена хронічним стресом. Згідно з теорією, при тривалому стресі (наприклад, смерть члена сім’ї або серйозна хвороба), наднирники згорають через тривале вироблення кортизолу. Отже, настає їх втома. Даний стан не є прийнятним медичним діагнозом. Це термін, який застосовується до набору неспецифічних симптомів, таких як біль у тілі, втома, нервозність, порушення сну та проблеми з травленням.

Які основні симптоми надниркової недостатності?

В залежності від причини надниркової недостатності розрізняють первинну (хвороба Аддісона), вторинну та третинну форму захворювання. Механізм його розвитку полягає в пошкодженні зовнішнього шару надниркових залоз (кора). Як наслідок виникле ураження змушує надниркові залози виробляти недостатню кількість стероїдних гормонів.
До загальних симптомів відносять наступні ознаки: 
  • швидка стомлюваність та слабкість;
  • втрата апетиту;
  • зниження маси тіла;
  • біль в м'язах та суглобах;
  • низький артеріальний тиск та запаморочення;
  • потемніння шкіри обличчя, шиї та рук.
Щодо втоми надниркових залоз, то спеціалісти дотримуються думки, що у тих осіб які переживають хронічний стрес надниркові залози не можуть виробляти достатню кількість гормонів, таких як кортизол, і через це розвиваються симптоми. Так у хворого виникає ряд скарг: постійне відчуття втоми, порушення сну (труднощі з засинанням та пробудженням), тяга до цукру та солі, мозковий туман.

Діагностика та тактика лікування

Не існує затвердженого тесту на втому надниркових залоз. Аналізи крові не можуть виявити невелике зниження вироблення надниркових залоз.
Тому встановлення діагнозу насамперед потребує проведення ряду діагностичних тестів, що пов'язано з “розпливчатими” проявами порушення.
Насамперед лікарю важливо виключити більш серйозні порушення, наприклад анемію, патології серця, інфекцію, психічні розлади. 
 
Також існують варіанти, що симптоми втоми надниркових залоз насправді є наслідками жорсткої дієти, малорухомого способу життя. Відповідно до цього пацієнтові насамперед важливо внести корективи у свій спосіб життя, зокрема це відмова від шкідливих звичок, збалансоване харчування, виконання вправ. Відповідно ці зміни будуть корисними й для тих, хто має проблеми з поганим настроєм, тягою до “шкідливої їди”. До пропонованих методів лікування здорової функції надниркових залоз відносять і цільові харчові добавки, що включають вітаміни та мінерали (вітаміни В5, В6 і В12, вітамін С, магній).

Важливо розуміти, що симптоми втоми надниркових залоз настільки загальні, що вони можуть стосуватися багатьох захворювань або станів (депресія, апное сну, фіброміалгія, гіпотиреоз) або випливати з повсякденного життя. Тому звернення до лікаря повинно бути першочерговим при виникненні симптомів.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм