Ранні симптоми грипу
В пік сезонності респіраторних захворювань хочеться нагадати основні їх прояви, насамперед грипу. Які симптоми грипу, як не сплутати даний стан з алергіями чи ковідом? З’ясуємо далі.
Грип – респіраторне захворювання, що спричиняються вірусом грипу та характеризується ураженням горла, легенів та носа.
Поширення вірусу грипу може відбуватися через краплі слини, які виділяються під час кашлю чи чхання хворої людини. Враховуючи далеку відстань можливого поширення вірусів, людина може бути піддані впливу, вдихаючи повітря, що містить ці краплі, або торкаючись предметів, на які ці краплі впали.
Характерні ознаки
- Швидка стомлюваність та загальна слабкість.
- Ломота в тілі: болі в тілі можуть проявлятися в будь-якому місці, особливо в голові, спині та ногах.
- Лихоманка та озноб: лихоманка є ознакою того, що тіло бореться з інфекцією. Даний стан пов'язаний з грипом, зазвичай перевищує температуру 38˚C. Також відмітимо, що не у всіх хворих на грип буде лихоманка. Крім того, можна відчувати озноб з лихоманкою або без неї, поки вірус протікає.
- Кашель: про ранню хворобу може свідчити постійний сухий кашель. Вірус грипу також може викликати кашель із хрипами та дискомфортним відчуттям у грудях. Хворий може відкашлювати мокроту або слиз.
- Біль у горлі.
- Шлунково-кишковий розлад: деякі штами вірусу можуть викликати діарею, нудоту, біль у животі або блювання. Не варто забувати про ризики зневоднення при даному стані.
Для більшості грип короткочасна хвороба, яка триває упродовж тижня. Якщо пацієнт зробив щеплення від грипу, він може почувати себе набагато краще ніж без вакцинації.
Досить часто грип має схожий перебіг із застудою, насамперед це нежить та кашель. Однак застуда має легший перебіг.
Негайного звернення до лікаря потребують випадки з розвитком болю в грудях, ціанозу шкіри та губ, сильного зневоднення, труднощів з диханням, тривалого підвищення температури.
Основні причини
Вірус грипу викликає грип. Найпоширенішими типами даного захворювання є грип А, В і С. Так грип А і В є сезонними (більшість людей хворіють ними взимку) і мають більш важкі симптоми. Грип С не викликає серйозних ознак і навпаки не є сезонним.
Підвищений ризик серйозного перебігу грипу можуть мати особи з ослабленою імунною системою, ожирінням, захворюваннями органів дихання (ХОЗЛ, бронхіальна астма), цукровим діабетом.
Тактика
Діагностувати грип можливо на основі виниклих симптомів та дослідження зразка слизу з носової порожнини.
Насамперед при появі ознак вірусної інфекції необхідно залишатися вдома та не приймати жарознижувальні препарати без необхідності.
Тільки за виниклої необхідності лікар може призначити противірусні препарати. Це насамперед стосується випадків, коли у пацієнта присутнє основне серйозне захворювання або існують ризики його тяжкого перебігу. Відзначимо, що противірусні препарати менш імовірно спрацюють, якщо почати їх приймати після двох днів появи симптомів.
Часто відпочинок, достатнє вживання рідини та симптоматичне лікування є дієвим методом позбавлення захворювання. Медикаментозно лікар аби полегшити стан хворого може рекомендувати використання спрею або оральних деконгестантів, протикашльові та відхаркувальні засоби.
Пам’ятайте, що виявлення ранніх симптомів грипу може допомогти запобігти поширенню вірусу та, можливо погіршення самопочуття.
Також загальний стан здоров’я може визначити, наскільки серйозними можуть бути симптоми грипу.
Щорічне щеплення від грипу є одним із найкращих способів захистити себе. Щеплення від грипу рекомендовано всім віком від 6 місяців, включаючи вагітних. Додатково не варто забувати уникати тісного контакту з хворими, залишатися вдома у випадку підвищення температури, дотримуватися гігієни рук.