Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Сканнер УЗИ PHILIPS

Ожиріння: причини і наслідки для здоров'я

Ожиріння: причини і наслідки для здоров'яОжиріння - величезна проблема сучасного цивілізованого світу. Воно призводить до багатьох хвороб, а також дуже негативно впливає на психологічне здоров'я і якість життя людини. Ожиріння виникає через формування надмірних жирових відкладень в організмі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, майже 2 мільярди людей у ​​світі мають зайву вагу, близько 700 мільйонів - страждають від ожиріння. За період з 1975 по 2016 рік кількість людей з ожирінням на землі зросла в три рази. Особливо турбує поширеність ожиріння серед дітей і підлітків. За даними тієї ж ВООЗ, в 2016 році 18% дівчаток і 19% хлопчиків землі мали надлишкову вагу. Від наслідків ожиріння в світі на сьогодні вмирає більше людей, ніж від голоду.

Що таке індекс маси тіла?

Індекс маси тіла (ІМТ) - це відношення маси тіла до росту людини, яке використовується для діагностики зайвої ваги і ожиріння. Для його розрахунку потрібно масу тіла розділити на квадрат росту, але не в сантиметрах, а в метрах.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, якщо ІМТ у дорослої людини вище 25, має місце надмірна вага, якщо він дорівнює або вище 30, мова йде про ожиріння. ІМТ однаково розраховується і для чоловіків, і для жінок, незалежно від їх віку.

Що стосується дітей, вік враховувати потрібно, тому ожиріння розраховується у них по-іншому. Щоб перевірить, чи не страждає дитина на ожиріння, можна подивитися норми ваги дітей на сайті ВООЗ відповідно до їх віку.

Головні причини ожиріння

Головна причина появи зайвої ваги і надалі ожиріння - надмірно калорійний раціон харчування, який дає організму більше енергії, ніж потрібно і ніж він здатний витратити. До ожиріння призводить популярність продуктів харчування з високим вмістом жирів.

Зниження фізичної активності, малорухливий спосіб життя - друга головна причина ожиріння. Це наслідок урбанізації, яка активно поширюється в усьому світі.

Наслідки ожиріння для здоров'я

Зайва вага, а особливо ожиріння, є несприятливим фактором для розвитку таких хвороб:
  • серцево-судинні патології: інфаркти, інсульти, хвороби серця;
  • цукровий діабет;
  • артрит та інші дегенеративні хвороби опорно-рухового апарату;
  • онкологічні захворювання: рак молочної залози, яєчника, товстої кишки, печінки, нирки, жовчного міхура тощо.
Чим вище показник ІМТ, тим вища ймовірність розвитку у людини даних хвороб. Ожиріння підвищує ризик переломів, гіпертонії, часто викликає психологічні проблеми через можливий тиск на людину громадської думки щодо загальноприйнятих стандартів краси. Крім того, ожиріння - це дуже фізично незручно. Воно призводить до задишки й інших проблем, здатним значно погіршити якість життя людини.

Профілактика ожиріння

Саме ожиріння - головний фактор ризику розвитку багатьох неінфекційних захворювань. Тому так важливо пам'ятати про його профілактику.
Заходи профілактики ожиріння дуже прості, але від цього не менш важливі. Це:
  • Зниження калорійності їжі.
  • Зменшення споживання жирів і цукрів.
  • Збільшення кількості овочів і фруктів в раціоні, включення до нього злаків, бобових, горіхів.
  • Регулярна фізична активність.
Особливо важливо контролювати денний раціон і фізичну активність дітей. Адже вони дуже схильні до ожиріння, наслідки якого згубні для зростаючого організму.

Автор: Ольга Купріянова
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм