Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми вірусних висипань на шкірі

Основні симптоми вірусних висипань на шкіріЗагалом вірусні інфекції це той тип захворювань, що викликаються вірусами, а не бактеріями чи грибками. 

Вірусний висип, також називається вірусною екзантемою, тобто це захворювання шкіри, яке може виникнути під час зараження вірусною інфекцією.

Для вірусних висипань найчастіше є характерним самостійне припинення. Однак не варто виключати варіанти, коли без противірусного лікування не обійтися. 

За статистичними даними більшість випадків припадає саме на дітей.

Механізм розвитку даного симптому полягає в імунній реакції організму на вірус або пошкодженням клітин шкіри вірусом.

Характерні прояви

Клінічна картина висипів на шкірі буде відрізнятися від типу вірусу, що став їх причиною. Відповідно до вірусного агента, висипання можуть з’являтися у вигляді ранок, невеликих горбків або червоних, коричневих й фіолетових плям. Вони можуть розвинутися лише на одній частині тіла або стати широко поширеними.

Тривалість висипання також значно відрізняється залежно від типу вірусу, відповідального за це. 

До загальних характеристик ураження шкіри можна віднести:
  • червоні плями на шкірі, які мають раптовий початок або виникають протягом кількох днів;
  • болючість при доторканні до висипу;
  • свербіж.
Додатково при встановленні діагнозу лікар орієнтуватиметься й на інші виниклі симптоми. До прикладу, лихоманка та озноб, загальна слабкість, болі в тілі.

Які вірусні захворювання можуть спричинити висипи на тілі?

  1. Кір: дуже заразна інфекція. Червона плямиста висипка яка починається на обличчі та поширюється на тіло. Додатково у пацієнта виникатиме висока температура, кашель та нежить.
  2. Мононуклеоз: інфекційний мононуклеоз викликається вірусом Епштейна-Барр. На основі іншої назви захворювання – «хвороба поцілунків», мононуклеоз передається через рідини організму, наприклад слина. Додатково пацієнт скаржитиметься на втому, збільшення лімфатичних вузлів, біль у горлі, лихоманку. 
  3. Вітряна віспа: спричинена вірусом вітряної віспи, що супроводжується висипом із заповненими рідиною пустулами. Цей вірус дуже заразний для тих, хто не був щеплений. Згодом пухирі лопаються та покриваються струпами. Додатково виникає лихоманка, головний біль, свербіж, втрата апетиту.
  4. Оперізувальний лишай: викликається тим же вірусом, що і вітряна віспа. Зараження відбувається від прямого контакту з пухирями або рідиною всередині них. Пацієнти часто відмічають, що їх турбує біль в тому місці, де розвивається висип. На відміну від висипу, спричиненого інфекцією вітряної віспи, висип при оперізувальному лишаї зазвичай з’являється на одній стороні тіла, часто в одній ділянці або смузі.
  5. Розеола: поширене вірусне захворювання у маленьких дітей віком від 6 місяців до 2 років. Вірус потрапляє в організм через ніс та рот через краплі дихальних шляхів хворої на вірус людини. Висип, спричинений розеолою, як правило, спочатку з’являється на тулубі, а потім поширюється на руки та ноги. Додатково виникає раптова висока температура, дратівливість, лихоманка, набряк повік.

Діагностика та тактика лікування

Встановити діагноз можливо на основі даних анамнезу та проведення фізикального огляду. У багатьох випадках лікар може поставити діагноз на основі того, як виглядає висип. Додатково можливе призначення тестування на алергію, лабораторних досліджень крові, зішкрібу зі шкіри.
 
Щодо лікування, то насамперед варто відзначити, що вірусні інфекції не реагують на антибіотики й переважно проходять самостійно. 

Прискорити процес одужання можливо вживаючи велику кількість рідини та дозволяючи організмові відпочити. Також варто уникати тертя або подряпин шкіри, нанесення косметичних засобів безпосередньо на висипання.

При наявності інших симптомів інфекції, як от лихоманка та ломота в тілі лікар може призначити нестероїдні протизапальні. Ділянки шкіри які сверблять можна обробити спеціальним лосьйоном або прикласти прохолодний компрес.

Для деяких вірусних інфекцій, таких як оперізувальний лишай, лікар може призначити противірусний препарат.

Хоч у більшості випадків виниклі висипання на шкірі не становлять загрозу, варто звернутися до лікаря аби встановити природу виникнення уражень.

Запобігти симптомам вірусної висипки можна за допомогою належної вакцинації. Переконайтеся, що ви зробили останні щеплення, щоб попередити зараження та поширення інфекційних вірусів. 

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм