Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні причини появи гіперпігментації на шкірі

Основні причини появи гіперпігментації на шкіріГіперпігментація — це стан, що характеризується появою темніших ділянок шкіри внаслідок надмірного вироблення меланіну. Причин цього може бути безліч, від рубців після прищів й сонячних променів до гормональних коливань.

Механізм розвитку гіперпігментації полягає в тому, що тіло продукує надлишок меланіну, природного пігменту, який надає шкірі колір. Ділянки можуть бути обмежені невеликою частиною тіла, наприклад руками чи обличчям, або охоплювати широкі площі. У більшості випадків гіперпігментація не є небезпечною для життя або заразною. Проте це може бути стресом або викликати погане самопочуття через зовнішній вигляд.
 
Одним із поширених видів гіперпігментації є мелазма. Вона проявляється у вигляді плям неправильної форми коричневого або коричнево-сірого кольору, зазвичай на обличчі. Мелазма частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків через гормональні зміни, і переважно виникає під час вагітності. Інші поширені тригери включають вплив сонця та лікарські засоби (наприклад, оральні контрацептиви).
 
Даний тип гіперпігментації, як правило, покращується з віком через гормональні зміни, які відбуваються з природним процесом старіння. Також не є виключенням присутності генетичного компонента цього розладу.

Основні причини появи гіперпігментації

  1. Вплив сонячних променів.
  2. Наслідки захворювань, наприклад хвороба Кушинга.
  3. Висипання на шкірі.
  4. Гормональні зміни.
  5. Вплив синього світла від екранів та електронних пристроїв.

Тактика

Лікування гіперпігментації слід розглядати як марафон, адже для досягнення результату можуть знадобитися тижні або місяці!
Враховуючи, що гіперпігментація є поширеним захворюванням шкіри, існує кілька різних варіантів лікування:
  1. Кислоти для обличчя: дія яких полягає у відлущенні верхнього шару шкіри. Як наслідок на місці “відлущеною” шкіри, з'являються нові клітини. Прикладом шкірних кислот є молочна кислота, саліцилова кислота або вітамін С (у формі l-аскорбінової кислоти). Вони добре справляються з легкою гіперпігментацією на шкірі зі світлими тонами.
  2. Ретиноїди, які легко проникають глибоко в шкіру та обробляють шари під епідермісом. Відмітимо, що дані засоби відпускаються як за рецептом, так і без нього. Однак безрецептурні версії, як правило, слабші.
  3. Хімічний пілінг: полягає у використанні сильної концентрації кислот для лікування потрібної ділянки шкіри. Дана процедура зменшує прояв гіперпігментації, видаляючи верхній шар шкіри (епідерміс). Більш глибокі версії також можуть проникати в середній шар шкіри (дерму), щоб отримати більш дивовижні результати.
  4. Лазерний пілінг (відновлення шкіри): характеризується дією променів світла. Розрізняють два типи лазерної процедури - абляційну та неабляційну. І якщо абляційні лазери є найінтенсивнішими та передбачають видалення шарів шкіри, то неабляційні процедури спрямовані на дерму, сприяючи зростанню колагену та ефекту підтягування.
Щодо профілактичних заходів, важливо, щоб при будь-якій гіперпігментації варто ретельно захищатися від сонця. Для цього потрібно щодня використовувати сонцезахисний крем із фактором захисту (SPF) 50 або вище.
 
Відмітимо, що коли гіперпігментація з’являється вперше, важливо звернутися до дерматолога для встановлення остаточного діагнозу, оскільки симптоми можуть бути спричинені іншими захворюваннями шкіри.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм