Гідроцеле: основні симптоми розвитку водянки яєчка у чоловіків

Однак сьогодні на щастя такі дії та страх перед лікарями відходить на задній план, адже перевагою є насамперед турбота про своє здоров’я.
Наразі розберемо детальніше перебіг водянки яєчка.
Гідроцеле або водянка яєчка - це патологічний процес, для якого є характерним накопичення рідини між оболонками яєчка.
Механізм розвитку гідроцеле полягає в накопиченні рідини з черевної порожнини у мішку мошонки. Розрізняють некомунікативне гідроцеле, коли мішок закривається, але організм не поглинає рідину. Решта рідини зазвичай поглинається протягом року. Тоді як сполучене гідроцеле виникає, коли мішечок, що оточує яєчко, не повністю закривається. Це дозволяє рідині текти всередину та назовні.
Також захворювання може бути вродженого характеру, що найчастіше діагностується в дитячому віці та набутого – виникає при впливі певного патологічного фактора. При цьому патологічний процес може бути як одностороннім, тобто виникає водянка одного яєчка, так і двостороннім, коли ураження зазнають обидва яєчка. Безпосередньо гідроцеле зазвичай не викликає безпліддя!
Основні причини
1. Травми в ділянці пахової області.
2. Приймання певних лікарських препаратів.
3. Розвиток запальних процесів.
4. Перенесені оперативні втручання та ускладнення від них.
5. Новоутворення доброякісного та злоякісного характеру.
Характерні ознаки
1. Збільшення мошонки у розмірах.
2. Шкіра стає гарячою на дотик та набряклою.
3. Больові відчуття, які посилюються під час сечовипускання, фізичної активності.
4. Слабкість.
5. Порушення статевої функції.
Загалом, чим більше накопичується рідина, тим інтенсивнішими стають симптоми.
При відсутності вчасного лікування патологічний процес переходить у хронічну форму, коли симптоми можуть періодично загострюватися. Згодом можливі випадки коли водянка ускладнюється порушенням кровообігу, розвитком абсцесу та атрофією яєчка.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі фізикального огляду та ретельного аналізу клінічної картини.
Додатково лікар проведе ряд діагностичних тестів, що включатимуть УЗД та КТ, лабораторні дослідження крові та доплерографію.
Лікування залежатиме від тяжкості захворювання. Так можливо обмежитися медикаментозною терапією, тоді як в інших випадках без оперативного втручання не обійтися.
У більшості випадків дітям старшого віку та дорослим проводять оперативне втручання малоінвазивного характеру, що полягатиме у видаленні накопиченої рідини. Однак існують ризики повторного накопичення. Якщо гідроцеле не зникає самостійно та викликає тяжкі симптоми, лікар може рекомендувати гідроцелектомію, тобто видалення оболонки мішка.
При вродженій формі у малюків доцільним буде обирання тактики спостереження. Адже не є виключенням, коли водянка проходить самостійно.
Профілактичні методи з попередження водянки включатимуть дотримання здорового способу життя, уникання травм та вчасне лікування запальних процесів.
При появі ж симптомів не зволікайте зі зверненням до лікаря, адже саме він може встановити діагноз та виключити інші схожі за перебігом захворювання, наприклад рак яєчок.