Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Ранні прояви раку простати

Ранні прояви раку простатиЗа статистикою саме рак передміхурової залози є найбільш часто діагностованим раком у чоловіків по всьому світові.

Рак простати – це патологічний процес, що характеризується аномальним ростом злоякісних клітин, що формують пухлину у передміхуровій залозі.

Майже всі випадки раку передміхурової залози називаються аденокарциномою, що росте в тканині залози.
 
Також залежно від розвитку, рак класифікується на агресивний, або швидкозростаючий та неагресивний або повільно зростаючий. Відповідно до назви при неагресивному раку простати пухлина має повільний ріст, тоді як при агресивному – пухлина надмірно розростається  та поширюється на інші ділянки тіла.

Основні причини

Достеменно невідомо, що саме спричиняє «запуск» даного типу раку. Однак спеціалісти дотримуються думки стосовно можливо впливу ряду факторів:
  • віковий фактор (ризики збільшуються в осіб вікової категорії 50+);
  • спадковий фактор;
  • ожиріння;
  • генетичні зміни.

Характерні ознаки

  1. Часті позиви до сечовипускання, особливо вночі. При цьому сам процес виділення сечі є складним, зі слабким потоком та приєднанням відчуття печіння при цьому.
  2. Кров у сечі.
  3. Статева дисфункція.
  4. Больові відчуття у передміхуровій залозі та навколо неї (зазвичай виникає при поширенні злоякісного процесу). Біль може іррадіювати в стегна, поперек чи область тазу.
  5. Зниження ваги, без явної причини.
  6. Слабкість або оніміння в ногах.
  7. Втрата контролю над сечовим міхуром та кишківником (при поширенні раку).
Одразу зауважимо, що досить часто рак простати нагадує за перебігом доброякісні захворювання простати. Однак звернення до лікаря при появі будь-яких специфічних симптомів є необхідним.

Діагностика та тактика лікування

Діагностувати порушення лікар може на основі проведення ряду діагностичних тестів. До цього переліку можна віднести тест на простатоспецифічний антиген (ПСА), ректальний огляд, УЗД та МРТ.
Іноді медичний представник може порекомендувати біопсію передміхурової залози, при підозрі на рак на основі обстеження або виявленні підвищеного рівня ПСА.

Тактика лікування визначатиметься декількома критеріями, а саме ступенем прогресування раку, тобто чи поширився він за межі простати, віку та загального стану здоров’я.
До прикладу, пацієнт старшого віку з діагностованим раком простати без наявних симптомів, може обмежитися тактикою активного спостереження чи пильного очікування.

Оперативне втручання з видалення передміхурової залози може бути варіантом, якщо рак не поширився за межі передміхурової залози.
 
Додатково можливе застосування променевої терапії, гормональної терапії, хімієтерапії чи цільової терапії. Іноді гормональна терапія використовується перед променевою терапією для лікування раку, який не поширився за межі простати.
Це допомагає зменшити рак та підвищує ефективність променевої терапії.
А от хімієтерапія може бути варіантом лікування раку простати, який поширився на інші частини тіла. Також такий вид терапії може бути методом для раку, який не реагує на гормональну терапію. Тобто кожен випадок захворювання потребує індивідуального підходу до розв’язання проблеми.

Не варто нехтувати станом своєї простати. Візьміть під свій контроль своє здоров’я та проходьте відповідні скринінги на рак передміхурової залози (включаючи тест на ПСА).
Адже на жаль більшість випадків раку простати продовжують діагностувати під час планових оглядів, що може призвести до пізньої діагностики. Тому як і багато інших форм раку, чим раніше виявлено дану патологію, тим кращий прогноз.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм