Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Сканнер УЗИ PHILIPS

Пізня вагітність: які існують ризики

Пізня вагітність: які існують ризикиСьогодні тенденція до пізніх пологів набирає певні оберти. Однак коли жінка “за ... 40” підходить до цього питання, вона стикається з рядом суджень та виниклих запитань, як зі сторони оточуючих, так і дільничих гінекологів, які дотримуються старих нормативів. Чи справді це так небезпечно - народжувати після 40? Далі з'ясуємо.
Спеціалісти дійсно стверджують, що з психологічної точки зору оптимальним віком для вагітності вважається вік від 27-32 років. Беручи до уваги фізіологічний стан, то безпечним віком для народження дитини з погляду здоров'я є період до 32 років. Адже на здатність зачати впливає безліч факторів. Основний з них це оваріальний резерв (кількість здорових яйцеклітин в яєчниках). Яйцеклітини закладаються ще коли майбутня дівчинка знаходиться в утробі. Стартова кількість сягає до 400 тисяч, відповідно чим доросліша жінка, тим менше їх стає, а ті що залишаються у більшості випадків мають гіршу якість, у зв'язку з віковими мутаціями. 
Різке зниження кількості яйцеклітин відбувається після 35 років, а після сорока на здорові яйцеклітини припадає 10%. 

Які стани знижують шанси завагітніти?

  1. Гінекологічні патології (ендометріоз, запальні процеси, гормональні порушення).
  2. Цукровий діабет.
  3. Патології нирок та серцево-судинної системи (ці стани не тільки ускладнюють можливість завагітніти, а й збільшують ризики розвитку невиношування та ускладнень під час пологів).
  4. Ожиріння.
  5. Стрес (при постійних стресових ситуаціях зазвичай зачаття не відбувається, це пов'язано з певною еволюційною стратегією нашого організму).

Небезпека пізніх пологів

Спеціалісти зазначають, що окрім ризику розвитку труднощів у вигляді перепадів настрою, больових відчуттів в животі, порушення сну та стійкості під час ходьби, додатково виникають підвищені ризики виникнення інфаркту та інсульту. Це пояснюється тим, що сама по собі з віком небезпека інфаркту та інсульту збільшується, а вагітність являється додатковим навантаженням на організм. Також жінка не може бути застрахована від розвитку гестаційного діабету, гіпертонії та ішемічної хвороби серця. 
 
Вагітність є провокуючим фактором для загострення хронічних патологій, які раніше ніяк себе не проявляли, аж до розвитку онкології. 
 
Заборона вагітніти після 40 років обговорюється з лікарем. Так вагітність з високою ймовірністю протипоказана жінкам, які мають в анамнезі вроджені та набуті вади серця, інсулінозалежні або з тяжкою формою цукрового діабету, онкохворим.  

Діагностика

Оцінити  шанси на успішну вагітність допомагає проведення аналізу оваріального резерву, також лікарі рекомендують додатково заморожувати яйцеклітини (заздалегідь у молодому віці), що значно підвищить шанси.
Хоч зараз пізні пологі не вважаються такими небезпечними, як раніше, однак лікарі звертають особливу увагу на ризики розвитку патологій у плода (аутизм, синдром Дауна). Тому додатково під час планування вагітності рекомендується пройти не тільки стандартні методи обстеження, а й генетичне тестування спадкових схильностей, аналіз крові на рівень гормонів, спермограму (для чоловіка). Ці обстеження дадуть можливість визначити  ризики розвитку ускладнень які можуть виникнути у зв'язку з віком та зробити все можливе щодо їх усунення.
 
Дослідження показують, що жінки які вирішили стати мамами в більш пізньому віці свідоміше дотримуються всіх рекомендацій лікаря. На рішення народити дитину у більш пізньому віці може вплинути займання кар'єрним зростом та інше. Однак краще заздалегідь підійти до цього питання проконсультувавшись  лікарем, щодо показань та протипоказань пізньої вагітності, методів реалізації, попередньо пройшовши всі необхідні обстеження. 
Також не варто забувати про основу здорової вагітності - здоровий спосіб життя. Правильно харчуйтеся та будьте активними, отримуйте задоволення від свого стану.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм