За яких умов можуть знадобитися додаткові обстеження під час оцінювання функціонування?

Оцінювання повсякденного функціонування проводиться на основі медичних документів, які вже є у справі, та, за потреби, особистого огляду. Але іноді інформації недостатньо — наприклад, відсутні результати певних аналізів, обстежень або дані суперечливі. Також бувають випадки, коли інформація щодо попереднього обстеження є застарілою і команді потрібні більш актуальні дані щодо стану пацієнта.
У таких випадках експертна команда може призначити додаткові обстеження. Це потрібно не для ускладнення процесу, а навпаки — щоб максимально точно оцінити стан людини й ухвалити рішення, яке буде справедливим і відповідатиме дійсності.
Обстеження можуть бути рекомендовані як під час очного розгляду, так і за результатами перевірки документів у разі заочного оцінювання. Додаткове обстеження може бути призначене експертною командою лише один раз. Повторне направлення можливе лише у виняткових випадках — якщо під час дообстеження встановлено новий діагноз або виявлено нові обставини, що потребують додаткових уточнень для ухвалення обґрунтованого рішення.
У разі потреби лікар з експертної команди формує електронне направлення в системі охорони здоров’я. У направленні зазначаються конкретні види обстежень, які необхідно пройти. Крім цього, член команди обов’язково вносить до протоколу номери направлень з ЕСОЗ. Це необхідно для того, щоб після виконання обстежень адміністратор міг перевірити, чи були закриті відповідні звернення в системі, та, за потреби, направити справу на подальший розгляд команди.
Обстеження можна пройти в будь-якому зручному закладі охорони здоров’я, який має ліцензію на медпрактику. У разі наявності в закладу договору з НСЗУ в межах Програми медичних гарантій ці послуги є безоплатними для людини.
Важливо, щоб факт проходження обстежень був зафіксований в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Лише тоді результати з’являться у справі й стануть доступними для експертної команди.
Після завершення обстежень адміністратор закладу охорони здоров’я має отримати доступ до медичної картки людини для прикріплення результатів до справи. Доступ підтверджується через СМС.
Окрім того, результати обстежень — висновки, описи чи інші документи — можуть бути передані адміністратору в електронній або паперовій формі. Після цього документи додаються до електронної справи, і вона стає готовою для подальшого розгляду експертною командою.
Після того як усі результати обстежень прикріплено до справи, експертна команда отримує повний обсяг інформації для ухвалення рішення.
Якщо додаткових дій не потрібно, справа буде розглянута заочно — без присутності людини. Рішення ухвалюється в межах загального часу роботи експертної команди відповідного профілю.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: приватні медзаклади долучаться до проєкту з підготовки фахівців з реабілітації
- В Україну було доставлено вакцини проти поліомієліту для щеплення дітей за Календарем профілактичних щеплень
- Як скористатися послугами зубопротезування безоплатно захисникам та захисницям України?
- Як можна буде перевірити наявне медичне обладнання в лікарнях?
- Як забронювати працівників через портал Дія? Мінцифри оприлюднило покрокову інструкцію