МОЗ: приватні медзаклади долучаться до проєкту з підготовки фахівців з реабілітації

Постанова визначає критерії, відповідно до яких до експериментального проєкту можуть долучитися приватні заклади охорони здоров’я та найкращі у наданні реабілітаційної допомоги медзаклади в системі Міністерства оборони України. Такі лікарні можуть стати хорошими базами для практичного навчання студентів, але не є законтрактованими з Національною службою здоров’я України та/або не перебувають у спроможній мережі. Постанова також дозволяє долучитися до експериментального проєкту всім закладам вищої освіти, які відповідають критеріям.
Крім того, внесені зміни до відбору студентів для участі в експериментальному проєкті – відтепер пропускний бал розраховуватимуть не за всіма дисциплінами, а лише тими, що формують спеціальні компетентності фізичного терапевта/ерготерапевта або їхніх асистентів.
З огляду на потребу у фахівцях з реабілітації постанова також дозволила у межах експериментального проєкту обіймати посаду фізичного терапевта або ерготерапевта студентам, які пройшли відбір для участі в ньому та мають досвід роботи на посаді асистента фізичного терапевта або асистента ерготерапевта не менше одного року. Цю зміну запровадили після регулярних консультацій із висококваліфікованими й досвідченими фахівцями у сфері реабілітації.
МОЗ нагадує, що дворічний експериментальний проєкт запровадили у серпні 2024 року. До нього долучилися чотири заклади вищої освіти: Дніпровський державний медичний університет, Сумський державний університет, Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, Національний університет фізичного виховання і спорту України. Крім того, до проєкту долучилися окремі заклади охорони здоров’я спроможної мережі чи законтрактовані НСЗУ та студенти. З-поміж студентства долучитися до проєкту могли ти, хто навчаються щонайменше три роки на денній формі навчання за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» (227 «Фізична терапія, ерготерапія»); мають показник успішності за попередній навчальний рік не менше 80%; АБО під час вступу на магістерський рівень вищої освіти отримали щонайменше 75% максимальної кількості балів для вступу на спеціальність 227 тощо. Кожен студент-учасник проєкту здобуває освіту за дуальною формою за навчальним планом, погодженим як вишем, так і закладом охорони здоров’я. Час практичного навчання на робочих місцях становить від 45 до 60%. Важливо наголосити, що студенти-учасники у проєкту проходять освітню програму на робочому місці під керівництвом досвідчених координатора та наставника.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- В Україну було доставлено вакцини проти поліомієліту для щеплення дітей за Календарем профілактичних щеплень
- Як скористатися послугами зубопротезування безоплатно захисникам та захисницям України?
- Як можна буде перевірити наявне медичне обладнання в лікарнях?
- Як забронювати працівників через портал Дія? Мінцифри оприлюднило покрокову інструкцію
- Виробникам та імпортерам лікарських засобів рекомендовано не обмежувати конкуренцію при відборі дистриб’юторів