Скільки електронних рецептів на наркотичні лікарські засоби сформували лікарі за три дні?
На початку тижня наркотичні (психотропні) лікарські засоби почали відпускати за електронним рецептом. За перші три дні лікарі сформували понад 400 призначень для пацієнтів за е-рецептом.
Мета впровадження електронного рецепта – покращити доступ пацієнтів до препаратів знеболення, та водночас – зменшити адміністративне навантаження на лікарів, повʼязане з суворим обліком та звітністю рецептурних бланків форми № 3 у закладах охорони здоровʼя.
«Передусім, це ліквідація бар’єрів для пацієнта, – прокоментував нововведення дитячий лікар-онколог Роман Кізима. – Водночас і сам лікар матиме безліч інструментів, щоби відстежувати ефективність лікування, коригувати дозування тощо. Друге — це облік. Паперові форми накопичуються і втрачаються. Натомість електронний облік — це контроль. Автоматизація рутинних процесів позбавить лікаря зайвої роботи та звільнить час для власного розвитку».
Електронна система охорони здоровʼя забезпечує користувачів сучасними цифровими інструментами, інтегрованими міжнародними класифікаторами та термінологічними словниками. Водночас внесення даних до системи є простим завдяки шаблонам, які впроваджуються на рівні користувацьких інтерфейсів – медичних інформаційних систем. Усе це не лише спрощує цифрову взаємодію лікаря, але й потенційно дозволить уникнути можливих помилок у призначеннях.
МОЗ нагадує, що зі впровадженням електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби покращується доступ пацієнтам зі складними захворюваннями до препаратів знеболення. Так, у разі хронічного або затяжного захворювання, або за необхідності продовжити лікування, пацієнт може отримати повторний е-рецепт дистанційно, при цьому не відвідуючи лікаря особисто.
Новые статьи:
- Дітям до 14 років не потрібно мати ідентифікаційний номер для верифікації в ЕСОЗ
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: дозвіл на бустерне щеплення проти COVID-19 для дітей віком від 12 років
- Додавання нових пакетів до Програми медгарантій та збільшення тарифів на стаціонарну реабілітацію
- МОЗ: оновлення реєстру безоплатних ліків
- Посилення контролю за аптеками, які уклали договір з НСЗУ: деталі
- Особливості працевлаштування медика-переселенця в інший заклад охорони здоров’я