Особливості працевлаштування медика-переселенця в інший заклад охорони здоров’я
Внаслідок повномасштабної війни чимало медиків змушені були залишити свої домівки та робочі місця і шукати можливість працевлаштуватися в інших більш безпечних областях.
Відмічається, що Міністерство охорони здоров’я врегулювало механізм забезпечення робочими місцями медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи й працюють у медзакладах інших регіонів України.
Тимчасове залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я врегульовано наказом МОЗ України від 04.03.2022 р. № 414.
Облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого працівник охорони здоров’я отримує заробітну плату.
Можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 4 229 внутрішньо переміщених медичних працівників. Серед них: 1 985 лікарів, 1 488 фахівців (медичних сестер/братів, акушерів, фельдшерів, асистентів фармацевтів), 756 технічних працівників.
Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Запорізькій області – 287, Дніпропетровській області – 205 та Полтавській області – 151 особа.
Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській області – 318, Полтавській області – 164 та Харківській області – 141 особа.
Також МОЗ нагадує, що знайти потрібні вакансії можна на Порталі вакансій медичних працівників, спеціальному порталі Міністерства охорони здоров’я, який є зручним у користуванні. Наприклад, медики можуть фільтрувати вакансії за географією та шукати у потрібних регіонах або обирати форму власності закладів, серед яких здійснюється пошук.
Від початку запуску на порталі подано понад 500 вакансій у закладах охорони здоров’я по всій Україні.
Новые статьи:
- Дітям до 14 років не потрібно мати ідентифікаційний номер для верифікації в ЕСОЗ
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
Также интересно посмотреть:
- З 1 листопада наркотичні ліки почнуть відпускати за е-рецептом: деталі
- МОЗ: централізовані закупівлі ліків та медобладнання на поточний рік перебувають на завершальному етапі
- Розділення первинної та спеціалізованої медичної допомоги у 2023 році знову відтерміновується
- МОЗ: посилення заходів з лікування пацієнтів з інсультами
- Розроблення моделі розвитку та оптимізації роботи керівниками медзакладу: коментарі очільника МОЗ