Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Посилення заходів профілактики хвороб, які можна подолати вакцинацією

Посилення заходів профілактики хвороб, які можна подолати вакцинацієюВідбулося ухвалення постанови «Про посилення заходів профілактики вакцинокерованих інфекцій».

Так її впровадження допоможе знизити ризики захворюваності та смертності від хвороб, які можна подолати вакцинацією. Йдеться, зокрема, про 10 захворювань, вакцини від яких внесені до Національного календаря профілактичних щеплень. Завдяки підвищенню кількості вакцинованих вдасться попередити спалахи небезпечних хвороб, а отже, — запобігти додатковому навантаженню на систему охорони здоров’я та інфекційні лікарні.
 
Основа документу полягає в наступному:
  1. Імунізація має й далі залишатися доступною. Пацієнти не мають отримувати надлишкових рекомендацій щодо обстежень чи діагностики перед проведенням щеплень.
  2. Можна й потрібно вводити кілька вакцин одночасно. Це дозволить зменшити кількість візитів до лікарні. Перевірити сумісність вакцин можна в Наказі МОЗ № 595 від 16.09.2011 (в редакції Наказу МОЗ № 551 від 11.08.2014).
  3. Щеплення мають бути організовані з неухильним дотриманням заходів інфекційного контролю. Ті, хто приходить у заклади охорони здоров’я, щоб отримати профілактичні щеплення, не мають сидіти в чергах із великим скупченням людей у кімнатах очікування.
  4. Діти мають перебувати й зараховуватися до закладів освіти за наявності відомостей про завершений курс обов’язкових профілактичних щеплень відповідно до віку та Національного календаря профілактичних щеплень.
  5. Батьки й законні представники дитини мають право бути поруч із нею під час проведення вакцинації в медпунктах закладів освіти для захисту прав дитини та надання дозволу на медичне втручання.
Відмічається, що до Національного календаря профілактичних щеплень внесені вакцини від 10 інфекційних захворювань: кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту B та поліомієліту. Держава забезпечує ці вакцини власним коштом, тобто громадяни отримують їх безоплатно. 
 
Та попри те, що регіони повністю забезпечені необхідною кількістю вакцин, темпи щеплення повільні. 
Так за інформацією Центру громадського здоров’я, станом на 1 вересня лише 53 % дітей першого року життя, які потребують обов’язкових щеплень, отримали всі 3 дози вакцини для профілактики поліомієліту, а три дози щеплення від кашлюка, дифтерії й правця (АКДП) — 52,7 %.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники