Видача ковід-сертифікатів в ЦНАП: коментарі медиків

Мобільний додаток “Дія” теж не завжди ефективно працює, тож пацієнти йдуть видрукувати “ковідний” сертифікат до сімейних лікарів. Це надміру їх завантажує, адже інші обов’язки ніхто не скасовував, а у зв’язку із пандемією роботи на первинці значно побільшало.
Про це в одному з інтерв’ю розповіла директор КНП “Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги” Канівської районної ради Черкаської області Наталя Горьова.
“У нашому закладі із 30 лікарів лише 2 мають 94% декларування, усі інші — понаднормову кількість декларантів. Під кабінетами сімейних лікарів, яких і без того не вистачає, збираються черги — і з тих, кому потрібен сертифікат, і з пацієнтів з ознаками застуди, які можуть бути хворими на COVID-19. Не дивно, що в населення такі підходи викликають лише негативну реакцію на медичну реформу”, – сказала Наталя Горьова.
Також вона зауважила, що на районному рівні інтернет працює з перебоями, немає якісного вайфаю, сервери малопотужні, тож електронна система постійно висне.
Очільниця Центру ПМСД вважає, що друк і видача сертифікатів не повинні бути проблемою сімейного лікаря. Адже він вносить дані в електронну систему, щоб ними могли скористатися пацієнт або за його згоди установа, якій потрібно підтвердження щеплення. Тим більше в країні все комп’ютеризовано, встановлено програмне забезпечення, налагоджено зв’язок між системами й структурами. Також не потрібно мати медичну освіту, щоб увійти в систему і видруковувати довідку про щеплення.
Тож на думку Наталії Горьової до цієї процедури можна залучити ЦНАПи, які за символічну плату могли б роздруковувати сертифікати для населення.
Тож на думку Наталії Горьової до цієї процедури можна залучити ЦНАПи, які за символічну плату могли б роздруковувати сертифікати для населення.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції