Де і коли повинні запустити ковідні сертифікати?

"Технічно ми плануємо запуск електронних сертифікатів в липні. Це стовідсотково буде у "Дії". Відповідна постанова Кабінету міністрів вже готується. Але буде і паперова версія для тих, хто не вміє користуватися смартфонами або не може зайти на сайт. Паперову версію сертифіката вакцинації можна буде замовити у сімейного лікаря. Ми також розглядаємо між мережу ЦНАП для забезпечення більш широкого доступу до цієї послуги", - заявив перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб.
За його словами, українська сторона отримала попередні вимоги Європейського Союзу. У Мінціфри вивчили їх і вже технічно готові до реалізації.
"Зараз розглядається впровадження в Україні двох типів ковідних сертифікатів - внутрішнього і зовнішнього. Зовнішній - для можливості подорожувати; внутрішній, якщо такі кейси будуть обрані політично, - для відновлення концертів та інших масових заходів. Зараз це політично дискутується. Зрозуміло, це складне питання, що залежить від доступності вакцини", - зазначив він.
За словами Вискуба, головне завдання Мінціфри на сьогодні - максимально швидко впровадити міжнародний сертифікат. Від внутрішнього він буде відрізнятися набором даних, оскільки є європейські вимоги - показувати медичні дані, зокрема тип і назву вакцини, її виробника і т.п.
"Підставою для сертифікатів буде Електронна система охорони здоров'я. Зараз дані всіх вакцинованих українців потрапляють в цю систему, вона буде єдиним джерелом зображення відповідних сертифікатів. Для того, щоб перевіряти ці дані при перетині кордону, в ЄС пропонують створити умовно централізовану базу неперсональних даних для всіх країн. У ній будуть зберігатися дані, які будуть дозволяти перевіряти дійсність сертифіката, виданого у всіх країнах, що приєдналися до цієї бази", - розповів перший заступник міністра цифрової трансформації.
Відзначимо, що на сьогодні Україна знаходиться на етапі технічного приєднання до обміну даними в цій базі.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Звільнення очільника МОЗ: нові подробиці
- МОЗ: впровадження електронної торгівлі лікарськими засобами
- Створення в Україні опорних інфекційних лікарень: деталі
- Гострий мозковий інсульт: як отримати безоплатну медичну допомогу?
- Поширені помилки лікування COVID-19 в Україні: коментарі лікарки-інфекціоністки