Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Гострий мозковий інсульт: як отримати безоплатну медичну допомогу?

Гострий мозковий інсульт: як отримати безоплатну медичну допомогу?Випадки інсультів посідають друге місце серед основних причин смертності. І є поширеною причиною інвалідності у нашій країні. Особливу тривогу викликає зростання частоти інсультів серед людей працездатного віку. Відмітимо, що лише незначна частка з тих, хто переніс інсульт, повертається до повноцінного життя, продовжує працювати.

Лікування, реабілітація та постійний догляд за пацієнтом з інсультом вимагають значних коштів, відповідно й фінансових витрат пацієнта та його родини. Тому лікування інсульту є одним з пріоритетних напрямків в Програмі медичних гарантій і цього року.  При контрактуванні медичних закладів на лікування інсульту Національна служба здоров’я України висуває підвищені вимоги - щодо наявності обладнання, медичного персоналу потрібної кваліфікації, здатності забезпечити роботу закладу в цілодобовому режимі.

За пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті” з Національною службою здоров'я уклали договори понад 220 медичних закладів. Тариф, який платитиме НСЗУ за лікування гострого мозкового інсульту, залежатиме від обсягу наданої допомоги. У разі проведення лікувальних ендоваскулярних втручань він становитиме 97 тис. грн. Вартість лікування інсульту з використанням тромболітичної терапії - 54 тис.  грн. У  Програмі медичних гарантій-2021 введено підвищувальний коефіцієнт на рівні 5% доплат за дотримання бригадами правильних маршрутів пацієнтів. Центр екстреної медичної допомоги отримає більше коштів, якщо бригада доставлятиме пацієнта до закладу, який має договір з НСЗУ на лікування цих захворювань. Таким чином можна запобігти втраті часу, який є критично важливим для пацієнтів з інсультом.

Протягом усього маршруту пацієнта повинна надаватися якісна медична допомога. Доступ до належного лікування інсульту не повинен залежати від місця проживання, часу доби, віку чи статків пацієнта.

Зауважимо, що цього року до програми реімбурсації «Доступні ліки», були включено ліки для профілактики інсульту та ліки для пацієнтів, які перенесли інсульт. Ці препарати можна отримати за електронним рецептом сімейного лікаря в аптеці, яка бере участь у програмі реімбурсації,  безоплатно або з незначною доплатою.

Пацієнти, які одужали після інсульту, потребують не лише медичної допомоги. А й соціальної. Місцева влада має створити у своїх громадах такі умови, щоб люди, які перенесли інсульт, були соціально адаптованими у нашому суспільстві.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники

    


Алкофарм