Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

МОЗ підтримало законопроєкт щодо заборони видимого розміщення тютюнових виробів у місцях їх продажу

МОЗ підтримало законопроєкт щодо заборони видимого розміщення тютюнових виробів у місцях їх продажуМіністерство охорони здоров’я України підтримує проєкт закону № 4358 України «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

За дорученням міністра охорони здоров‘я Максима Степанова його заступник Віктор Ляшко взяв участь у засіданні комітету, де висловив позицію міністерства щодо підтримки цього законопроєкту.
 
«Переконаний у його важливості та необхідності ухвалення. Цей законопроєкт вже підтримало представництво ВООЗ. Міністерство охорони здоров’я особливо підтримує норми проєкту закону щодо заборони видимого розміщення тютюнових виробів у місцях продажу. Їх наявність у полі зору створює соціальну толерантність і прийняття куріння», – зазначив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. 
 
Даної стратегії (зазнач.заборона видимого розміщення тютюнових виробів) притримується ряд прогресивних країн, такі як Великобританія, Канада, Австралія, Норвегія, Фінляндія, Ісландія та ін.
 
Також законом передбачено:
  • заборону рекламного викладання тютюнових виробів у місцях продажу (магазини, кіоски);
  • заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу електронних пристроїв для куріння, включно з інтернетом, де зараз усі діти та молодь;
  • заборону куріння електронних пристроїв (айкосів) у заборонених місцях на рівні із цигарками;
  • збільшення медичних попереджень на сигаретах та запровадження таких попереджень на електронних пристроях для куріння.
За словами заступника міністра охорони здоров’я, реалізація проєкту закону передусім сприятиме скороченню поширеності куріння серед усіх вікових груп, насамперед серед дітей та молоді, та запровадженню ефективного регулювання для усіх нових тютюнових виробів та продуктів пов’язаних із ними (електронні сигарети, заправні контейнери, тютюнові вироби для нагрівання та електронні пристрої для куріння).

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники