МОЗ: оновлення стандартів медичної допомоги

“Стандартизація медичної допомоги є одним із найважливіших інструментів забезпечення надання якісних медичних послуг та належної реалізації програми медичних гарантій в Україні. Сьогодні працюють 23 мультидисциплінарні робочі групи з розроблення галузевих стандартів медичної допомоги. Вони адаптовують клінічні настанови, переглядають клінічні протоколи за 25 темами та двома напрямами. Діяльність робочих груп координує МОЗ України, методологічний та інформаційний супровід роботи здійснює відділ стандартизації медичної допомоги Департаменту оцінки медичних технологій Державного підприємства “Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України”, – проінформувала заступниця міністра.
Групи створені відповідно до Наказу МОЗ України від 18.08.2020 № 1908 «Про утворення та затвердження персональних складів мультидисциплінарних робочих груп з розробки галузевих стандартів медичної допомоги».
"У 2021 році МОЗ вже затвердило протоколи по гострому середньому отиту, тонзиліту і стандарти медичної допомоги при вірусних гепатитах B і С у дорослих і дітей. Зараз ми відпрацьовуємо ряд тем, зокрема клінічне ведення пацієнтів з COVID-19, де будуть рекомендації по антикоагулянтній терапії у дітей та надання допомоги вагітним з COVID-19. Також ми працюємо над гострим і хронічним коронарним синдромом, геморагічним та ішемічним інсультом, профілактикою передачею ВІЛ від матері до дитини, сифілісом, цукровим діабетом, туберкульозом, первинним імунодефіцитом, веденням вагітності, педіатрією і неонатологією", - сказала вона.
Плануються найближчим часом розпочати роботу мультидисциплінарні групи за двома важливими напрямами – онкологія та орфанні захворювання.
Новые статьи:
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні
Также интересно посмотреть:
- Український сертифікат про імунітет: чи буде він сумісним з європейським варіантом?
- Відмова НСЗУ у підписанні договору житомирському будинку дитини: деталі
- Кому можна пізніше ввести другу вакцину проти COVID-19?
- Чи можуть пацієнти з гемофілією отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій?
- ЄС повинен оголосити фінальне рішення з приводу імунних паспортів: коментарі Степанова