Вчені знайшли потенційні ліки проти хвороби Паркінсона

Вчені з Університету імені Бен-Гуріона виявили, що в тих нейронах, які продукують дофамін, знижена передача сигналів білка BMP5/7. Вони вважають, що саме це явище спричиняє розвиток патології.
Під час хвороби Паркінсона гинуть нейрони, які продукують дофамін. Вважається, що однією з причин їхньої загибелі є білок альфа-синуклеїн. Він неправильно складається, внаслідок чого утворює токсичні для нейронів скупчення.
Під час дослідження вчені помітили, що введення BMP5/7 ефективно запобігає тремору (оновного симптому хвороби) у мишей. Окрім цього, введення білка відвертало загибель нейронів та знижувало рівні накопичення альфа-синуклеїну.
За словами провідного автора дослідження BMP5/7 може уповільнити й навіть зупинити прогресування хвороби Паркінсона у людини.
Відтак, нині усі зусилля команди вчених з Університету імені Бен-Гуріона спрямовані на швидкий запуск клінічних досліджень.
Нині у світі від хвороби Паркінсона страждає близько 10 мільйонів людей. Згідно з прогнозами, поширеність недуги буде лише зростати. Захворювання упродовж багатьох років розвивається безсимптомно, а ефективною профілактикою хвороби є здорове харчування.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції