Впровадження Національної стратегії контролю онкозахворювань: подробиці

Про це під час брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
“Онкологічні захворювання знаходяться на другому місці в переліку причин смертності в Україні. На обліку в закладах охорони здоров’я зараз перебуває приблизно 1 млн пацієнтів з онкозахворюваннями. Щороку рак стає причиною смерті до 80 000 осіб. Аби контролювати онкологічну захворюваність та смертність, необхідно використовувати стратегічний системний підхід на всіх рівнях. Саме тому було розроблено Національну стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року”, - зазначив очільник МОЗ.
Виявлення великої кількості онкологічних захворювань на пізніх стадіях дає зрозуміти про низьку обізнаність населення про симптоми злоякісних новоутворень та обмежений доступ до обстежень для ранньої діагностики.
У межах Програми медичних гарантій держава гарантує пацієнтам безоплатні послуги з діагностики та лікування онкологічних захворювань. До програми включені 6 інструментальних досліджень (мамографія, колоноскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія) для виявлення найпоширеніших онкозахворювань. Скористатися ними може кожен громадянин України.
Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я України затвердило номенклатури лікарських засобів, що будуть централізовано закуповуватись у 2021 році для лікування дорослих з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції