Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Які лікарні роблять свій регіон привабливим для інвестицій?

Які лікарні роблять свій регіон привабливим для інвестицій?Медичний заклад, у якому є висококваліфіковані фахівці та новітнє медобладнання, зможе укласти договір з НСЗУ на більшу кількість пакетів послуг і отримати більше фінансування. 
В Україні з 1 січня 2021 року, завдяки реформі децентралізації, змінюється адміністративний устрій. У процесі децентралізації на зміну районам приходять громади, а отже повноваження, які раніше були на районному рівні, переходять до громад. Одним з пріоритетів для новостворених ОТГ має стати розвиток медичної інфраструктури в регіоні. Це підтверджує ситуація з пандемією коронавірусу. Адже ті лікарні, про які дбала місцева влада, зараз надають ефективнішу допомогу мешканцям.
 
Громади також отримають  ресурси для управління та майно. Старі райони ліквідовують, однак заклади охорони здоров’я на їх території продовжують працювати й надавати медичні послуги. Умови, в яких ці послуги надаються, згідно із законом, буде забезпечувати громада. Відповідно медзаклади, якими опікувалися районні ради, змінюють власника.
 
До повноважень нових власників належатиме фінансування комунальних послуг та підтримка матеріальної бази медичних закладів. Крім того, органи місцевого самоврядування можуть фінансувати спеціальні програми, наприклад, купувати службове житло та виплачувати премії працівникам медзакладів. Медичні послуги, як це відбувається і зараз, оплачуватиме держава через НСЗУ, відповідно до укладених договорів.
Найчастіше у власність громад переходять саме районні лікарні. У 2020 році договір з НСЗУ мають 439 районних лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу. Разом вони уклали 993 договорів на суму 14,5 млрд грн.
 
Усі чинні договори з НСЗУ залишаються такими незалежно від зміни власника: продовжується виплачування закладам гроші згідно з підписаними угодами. Новостворені громади завдяки зміні адміністративного устрою отримають повноваження, щоб впливати на розвиток медицини у своїх регіонах. А завдяки співпраці з НСЗУ - підвищити якість медичної допомоги для мешканців громади.
 
Обов’язок забезпечувати надання медичної допомоги в регіоні для нового власника - це не просто витрати, а можливість впливати на розвиток медицини та покращити якість медичних послуг на території громади. Сучасна, добре обладнана лікарня буде перевагою та робитиме регіон привабливим як для мешканців, так і для інвесторів. Оснащені та потужні лікарні згодом починають заробляти самі, але до цього місцева громада має спочатку інвестувати в розвиток закладу. Лікарня, у якій є фахівці та обладнання зможе укласти договір з НСЗУ на більшу кількість пакетів послуг і відповідно отримати більше фінансування. Саме оплата послуг за Програмою медичних гарантій є основним джерелом коштів для медзакладу.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники