Дефіцит цинку пов’язаний з важчим перебігом COVID-19, – вчені

Наразі група науковців з різних університетів та інститутів в Іспанії опублікувала спільну працю на порталі medRxiv. В ній вони дійшли висновку, що низький рівень цинку в сироватці крові пов’язаний з важчим перебігом COVID-19.
Цинк – мікроелемент, необхідний для підтримки різних біологічних процесів. Однією з найважливіших ролей цинку в організмі людини є його вплив на імунну систему – як на вроджений, так і на набутий імунітет.
Вважається, що дефіцит цього мікроелементу є основною проблемою харчування у багатьох країнах світу. Щобільше, навіть у розвинених країнах від 15 до 31% людей похилого віку мають дефіцит цинку.
В ході своєї роботи науковці провели ретроспективний аналіз даних 249 пацієнтів з коронавірусною хворобою, які лікувались у госпіталі дель-Мар (Hospital del Mar). В результаті вони встановили, що в осіб з рівнем цинку в сироватці крові 50 мкг/дл (нижня межа норми) та нижче COVID-19 протікав важче, а саме: симптоми захворювання були більш вираженими, лікування – більш тривалим, а відсоток летальних випадків – вищим.
Окрім цього, іспанські вчені паралельно провели аналіз поведінки вірусу SARS-CoV-2 у клітинній лінії Vero E6 при різних концентраціях цинку. Результати цього експерименту показують, що нижчі рівні цинку сприяють швидшому розвитку вірусу в інфікованих клітинах.
З огляду на отримані дані, науковці вважають важливим коригувати рівень цинку в сироватці крові пацієнтів з COVID-19, а також запровадити профілактичне вживання препаратів з цим мікроелементом для осіб підвищеної групи ризику, в першу чергу – людей похилого віку.
Новые статьи:
- Чи дотримуються аптеки вимог щодо безбарʼєрності? Держлікслужба проводить перевірки
- Ляшко розповів про успішність мобільних аптек у віддалених громадах
- Україна отримала декілька тисяч доз вакцин для щеплення дітей проти гепатиту B
- Для інтернів на Порталі вакансій внесені дані до понад 5,3 тисячі вакантних посад
- Лікування ПТСР за допомогою віртуальної реальності: деталі проєкту
Также интересно посмотреть:
- Уряд України схвалив продовження адаптивного карантину до кінця 2020 року
- Підтримати медиків можливо дотримуючись всіх правил карантинних обмежень – Степанов
- Виробництво вакцин в Україні є питанням біобезпеки – Степанов
- Кількість хворих на онкозахворювання щороку становить 150-170 тисяч українців
- Вже друга компанія призупинила випробування вакцини від COVID-19