Спорт та алкоголь: це сумісно?
Чому неможливо досягти результатів, коли посилено тренуєшся вранці, а ввечері дозволяєш собі келих вина? Чи впливає це на ваше здоров'я? Спробуємо з'ясувати.
Автор: Наталія Холявицька
Побічні дії алкоголю на тренувальний процес
- Алкоголь гальмує викид гормону росту. Навіть у наступні два дні після випитого.
- Зниження процесу утворення м'язового білка.
- Вплив на емоційний стан: алкоголь сильно діє на поведінку людини. Може виникати агресивна поведінка, в доповненні з порушенням координації. Це відповідно може нести за собою травми, особливо в командних видах спорту.
- Алкоголь призводить до зневоднення: алкоголь провокує збільшення сечовипускання, а під час тренування виділяється велика кількість рідини через піт. Коли ці два чинники поєднуються, відбувається сильне зневоднення.
- Порушення терморегуляції: при великих дозах алкоголю та низької температури навколишнього середовища, відбувається розширення судин. Збільшується тепловіддача, що може привести до переохолодження організму і до запального процесу (при тренуваннях на відкритому повітрі).
- Порушення процесу відновлення організму: відновлення організму, а саме повноцінний сон, відіграє велику роль при тренуванні. При прийнятті алкогольного продукту відбувається порушення сну, що у свою чергу призводить до уповільнення росту м'язів та тренувального процесу.
- Сильне навантаження на серце: заборонено займатися фізичними вправами при похмільному синдромі. Робота серцево-судинної системи й так порушена (прискорений пульс, порушення серцевого ритму), а при тренуванні тиск на серце збільшується ще більше.
- Уповільнення схуднення: алкоголь досить калорійний продукт. Плюс вживання надмірної кількості алкоголю призводить за собою неконтрольоване вживання їжі. Така комбінація призводить до набору зайвої жирової маси.
Можливо «поєднати»?
- Якщо випивати, то в невеликих кількостях і не перед тренуванням. Найкращий варіант не пити за два дні до та два дні після тренування.
- Під час застілля багато танцюйте та спілкуйтеся. Будьте активними.
- Їжте під час й до застілля. Так ви наситите організм й менше вип'єте.
- Перед сном випийте води. Так ви відновите водний баланс і ймовірність похмілля знизиться.
Автор: Наталія Холявицька