Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Мочевые катетеры

Чим небезпечний зимовий цистит для жіночого здоров'я

Чим небезпечний зимовий цистит для жіночого здоров'яЗапалення сечового міхура (цистит) хвороба досить поширена. Циститом частіше хворіють жінки через особливості їх анатомії, а в зимовий час, коли жінка часто переохолоджується і хворіє на ГРВІ, питання захворюваності циститом стає ще більш актуальним. Багато жінок не надають значення серйозності захворювання, займаються самолікуванням, що може привести до серйозних проблем як в цілому зі здоров'ям, так і з репродуктивними функціями.

ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ ЦИСТИТ: СИМПТОМИ ХВОРОБИ

У більшості людей реакція сечі є слабокислою, тому при циститі, коли запалена слизова оболонка сечового міхура, з'являються часті позиви до сечовипускання. Вони супроводжуються різями і пекучим болем. Порушення функцій роботи сечового міхура у вигляді частих позивів до сечовипускання (до декількох разів на годину) і біль внизу живота — основні симптоми циститу. Рідше підвищується температура тіла, виникає загальне нездужання і слабкість.

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ЗИМОВОГО ЦИСТИТУ

Запальний процес в сечовому міхурі може бути інфекційного і неінфекційного характеру. Гострий цистит часто виникає при попаданні в сечовипускальний канал і сам сечовий міхур бактерій: інфекція може поширюватися при статевих інфекціях, від недостатності інтимної гігієни.

Неінфекційний цистит, особливо в зимовий час, часто виникає при переохолодженні — не тільки загальному, але нижньої частини тіла (області таза і статевих органів). Переохолодження та загальне зниження імунітету сприяють активізації вже наявних в організмі бактерій.

Також спровокувати цистит можуть:

  • порушення кровообігу в слизовій оболонці сечового міхура (в свою чергу викликаються малорухливим способом життя);
  • хронічні запори;
  • тісна або синтетична білизна;
  • неправильне харчування;
  • цукровий діабет;
  • порушення метаболізму;
  • клімакс.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ЦИСТИТ І ЙОГО САМОЛІКУВАННЯ ДЛЯ ЖІНОК

Як уже сказано, саме жінки частіше хворіють на цистит, тому що їх сечовипускальний канал ширше і коротше, ніж у чоловіків. Тому інфекція легше проникає в сечовий міхур. Знайти справжню причину захворювання і вибрати правильну тактику лікування може тільки лікар, ґрунтуючись не тільки на скаргах жінки, але і на результатах лабораторної та інструментальної діагностики (УЗД, аналізи крові і сечі і т. д.).

В домашніх умовах це зробити неможливо, а не долікований запальний процес і неправильне лікування призведе до розвитку хронічного циститу та інших захворювань. Хронічний цистит — це проблема для жінки на все життя.

Неправильне лікування циститу призводить до захворювань матки, яєчників, кишечника, провокуючи запальні процеси в органах і сприяючи розвитку безпліддя. Також хронічний цистит і його ускладнення призводять до порушень в інтимній сфері, у жінки з'являються болі і неприємні відчуття під час і після сексу.

Якщо цистит не лікувати або лікувати неправильно, інфекція з сечового міхура пошириться на нирки, провокуючи пієлонефрит. Крім проблем з нирками, небезпечний інтерстиціальний цистит, при якому запалюється вся слизова оболонка і м'язова стінка сечового міхура. Цей вид циститу, особливо його запущена форма, не лікується консервативно і вимагає хірургічної операції. Тому при перших симптомах циститу жінці важливо звернутися за допомогою до уролога.

Автор: Світлана Євсєєва ©
Медичний портал Здоров-Інфо При використанні матеріалів статті активне посилання на zdorov-info.com.ua обов`язкове 


Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм