Основні симптоми розвитку застуди
Осінь є типовою порою для розвитку застудних захворювань. Потужність імунітету може дещо знижуватися, а організм на тлі зниження температури повітря може зазнавати переохолодження. Тому зі збільшенням різноманітних типів вірусів розберемо детальніше як запобігти ураженню з їх боку.
Ураження верхніх дихальних шляхів провокується різними типами вірусів, зараження якими відбувається досить легко - повітряно-крапельним шляхом (при чханні, кашлі, через предмети побуту).
Які фактори впливають на розвиток застуди?
Оскільки застуда є зазвичай сезонним захворюванням, на її розвиток восени впливає переохолодження організму з наступним “підхопленням” вірусу.
Також до провокуючих чинників відносять:
- стрес;
- надмірні фізичні навантаження;
- втома, з відсутністю відпочинку;
- тривале перебування у приміщеннях з сухим повітрям, що не провітрюються або не дезінфікуються;
- анатомічні особливості органів дихання;
- наявність в анамнезі захворювань хронічного характеру (синусит, тонзиліт, алергія тощо).
Основні симптоми
- Кашель.
- Нежить.
- Підвищення температури.
- Больові відчуття в горлі.
- Ломота в тілі.
- Головний біль.
Інколи ГРВІ (застуда) може ускладнюватися отитом або гайморитом. Також варто враховувати й те, що симптоми застуди можуть дещо нагадувати за перебігом й інші захворювання дихальних шляхів. Наприклад, бронхіт, грип.
Застуда та COVID-19
Важливо враховувати й те, що попри масштабність та тяжкість перебігу коронавірусної інфекції, випадки застуди нікуди не зникли. У разі одночасного розвитку обидвох захворювань, складно спрогнозувати реакцію організму та наслідки для нього.
І хоча такі випадки є досить рідкісними, враховується і вірус застуди, і стан імунної системи. Спеціалісти наголошують, що насамперед в зоні ризику знаходяться люди з пригніченою імунною системою.
Тактика
Специфічне лікування буде доцільним у випадках ускладненого перебігу застуди, можливе призначення жарознижувальних, противірусних й протизапальних препаратів; спреї або краплі для покращення дихання тощо.
Аби полегшити перебіг застуди дотримуйтесь наступних рекомендацій:
- Не ігноруйте симптоми захворювання, особливо якщо ваш стан бажає кращого. Доцільним буде відкласти всі справи та просто відпочити, залишившись вдома.
- Достатньо спіть.
- Підтримання водного балансу в організмі. Надайте перевагу теплому чаю або бульйонам. Газовані солодкі напої бажано виключити.
- Збалансоване харчування, що надасть більш енергії організмові для боротьби з захворюванням.
- Дотримання гігієни рук.
- Обмеження впливу стресового фактора. Адже негативні емоції мають безпосередній вплив на стан імунної системи та роблять її вразливою до інфекції.
- Забезпечення чистоти в приміщенні та зволоження повітря. Адже дуже часто при початку опалювального сезону повітря в кімнатах нашої домівки стає сухим, що відповідно впливає на стан слизової носової порожнини та робить її уразливою до потрапляння збудників. А от забезпечити знезараження повітря можливо завдяки бактерицидному рециркулятору, який можливо придбати скориставшись медичним маркетом ITMED.
- Виключення спроб самолікування, насамперед це стосується самостійного призначення собі антибіотиків.
Попри те, що методів лікування застуди є безліч, від традиційних та не дуже, насамперед найкраще проконсультуватися попередньо з лікарем, який і надасть всі рекомендації згідно зі станом вашого організму та перебігу захворювання. Особливо не зволікайте зі зверненням за допомогою, якщо упродовж тижня самопочуття не покращується, виникають нові скарги з триванням високої температури.
Також рекомендуємо звертати увагу на кількість випадків застуди упродовж року.