Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Флюороз: ранні прояви ураження зубів у дітей

Флюороз: ранні прояви ураження зубів у дітейДопустима кількість фтору може творити чудеса для здоров’я ротової порожнини дитини та значно покращувати її якість життя. Його занадто велика кількість, з іншого боку, потенційно може призвести до несприятливих наслідків, таких як флюороз. 

Флюороз — це стан, що супроводжується зміною зовнішнього вигляду несформованої зубної емалі у дітей, внаслідок надмірного впливу фтору.
 
Діти піддаються негативному впливу фтору під час процесу формування зубів, тобто від народження до 8 років. Відповідно дорослі та діти старше не хворіють на флюороз.
 
Надлишок фтору може споживатися через зубну пасту, питну воду та збагачену ним їду.

Відзначимо, що фтор важливий елемент, але у своїх розумних кількостях. Так доведено, що низькі рівні фтору допомагають запобігти карієсу та часто рекомендується як профілактичний засіб для здоров’я зубів у дітей та дорослих. 

Характерні ознаки

Легкі форми флюорозу проявляються у вигляді білих мереживних відмітин (плями та смуги) на зубній емалі, і їх важко побачити неопрацьованим оком. 
 
Розвиток емалі молочних зубів починається пізніше, ніж розвиток емалі на молочних різцях, тому не дивно, що молочні зуби дитини, як правило, є єдиними зубами, ураженими флюорозом.

Досить рідко захворювання має тяжкий перебіг та становить загрозу для здоров'я зубів. У такому випадку на емалі спостерігаються коричневі плями та ямки.

Основні причини

Як зазначалося вище флюороз викликаний високим вмістом фтору, природного мінералу.
 
Зазвичай фтор міститься у складі зубної пасти, рідини для ополіскування ротової порожнини, а також питній воді громадського користування (так зване фторування води). Також неправильне використання харчових добавок з фтором пов’язане з розвитком флюорозу.

Чому флюороз виникає саме у дітей? Це переважно пов’язано з частим проковтуванням ополіскувача чи зубної пасти під час чищення зубів у дітей, особливо якщо вони мають приємний запах та смак. Враховуючи, що дані засоби гігієни ротової порожнини мають високу концентрацію фтору, збільшення споживання його дитиною і  може спричинити розвиток флюорозу.

Діагностика та тактика лікування

Встановити діагноз можливо під час відвідування лікаря стоматолога. Батькам же рекомендовано проводи самостійно регулярні огляди зубів дитини, аби вчасно виявити їх ураження карієсом чи флюорозом.
 
При перших ознаках флюорозу стоматолог може допомогти визначити способи скорочення споживання фтору. Більшість випадків флюорозу протікають легко та не потребують специфічної терапії. При більш тяжкому перебігу лікар може запропонувати процедуру відбілювання зубів, вініри або інші методи косметичної стоматології.

Після досягнення дитиною 8 років ризик розвитку флюорозу мінімальний.

З метою запобігання захворювання стоматологи рекомендують використовувати невелику кількість зубної пасти на щітку дитини, контролювати чи випльовує вона зубну пасту, чи ополіскувач з наявністю фтору під час проведення гігієни рота. Відмітимо, що не рекомендується давати ополіскувачі ротової порожнини, що містять фтор, дітям віком до шести років, якщо це не порадив стоматолог або інший медичний працівник!

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм