Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми надмірного накопичення вушної сірки у вусі

Основні симптоми надмірного накопичення вушної сірки у вусіВушна сірка є природною речовиною, яку виробляє слуховий прохід. ЇЇ функція полягає в захисті вуха від пилу, сторонніх частинок та бактерій. В нормі надлишок речовини виходить з каналу у вушний отвір.

Однак при надмірній кількості сірки, вона може затвердіти формуючу так звану закупорку у вусі. І до прикладу, коли ми чистимо вуха ми випадково проштовхуємо «пробку» далі й глибше. Як результат наш слух може дещо змінитися.

Основні причини

Одразу відмітимо, що надлишок сірки не дорівнює блокуванню вушного проходу. Дійсно деякі люди схильні до вироблення занадто великої кількості вушної сірки. 
Насправді ж спричинити закорковування вушною сіркою можуть спроби її самостійного видалення в домашніх умовах. Так коли ми використовуємо ватні палички та інші підручні предмети типу шпильок ми автоматично проштовхуємо сірку глибше.
 
Також ризики порушення збільшуються при використанні навушників, які можуть перешкоджати виходу вушної сірки з вушних каналів.

Окрім того, закупорка частіше виникає у людей, які використовують слухові апарати, беруші, мають багато волосся у вухах чи певні захворювання шкіри (наприклад, екзема), деформовані вушні проходи, що перешкоджають природному видаленню вушної сірки.

Характерні ознаки

1. Больові відчуття у вухах/вусі.
2. Раптова або часткова втрата слуху, переважно тимчасового характеру. 
3. Дзвін або гудіння у вусі.
4. Відчуття закладеності.
5. Запаморочення. 
 
Більшість людей помічають ці симптоми лише в одному вусі, оскільки малоймовірно, що обидва вуха будуть заблоковані одночасно.

При цьому виниклий стан може підвищувати ризики розвитку інфекційного процесу. Про це свідчитиме додаткова поява тривалого болю у вусі, лихоманки, виділень з вуха з неприємним запахом тощо.

Відмітимо, що вищевказані симптоми можуть вказувати й на інші порушення зі сторони органів слуху, тому найкращим варіантом буде звернутися за консультацією до лікаря.

Діагностика та тактика лікування

Якщо існує необхідність звернення до лікаря, то діагностування відбуватиметься на основі фізикального огляду з використанням отоскопа.
 
Видалення вушної сірки може відбуватися у декілька способів. Це може бути застосування спеціальних засобів для розм’якшення вушної сірки або проведення промивання вуха. Останнє заборонено у випадку розвитку травми вуха чи перенесення нещодавно медичної процедури. До прикладу промивання розірваної барабанної перетинки може спричинити втрату слуху або інфекцію. У більшості випадків домашнє лікування добре працює, але лікар також може допомогти усунути та прочистити закупорку вушної сірки.

В умовах медичного закладу для видалення накопиченої сірки лікар може використовувати метод іригації (вимивання), відсмоктування чи кюретажу (пробка видаляється невеликим вигнутим інструментом).

Варто запам’ятати, що у жодному разі не варто самостійно видаляти накопичення вушної сірки. Таким чином ви можете тільки погіршити ситуації, спричинивши розвиток інфекції чи незворотну втрату слуху. Ватні палички потрібно використовувати на зовнішній частині вух лише за необхідності.

Вушна сірка може викликати дискомфорт, але при цьому вона є природною частиною здоров’я вух. Медична допомога зазвичай необхідна лише тоді, коли надлишок вушної сірки не виходить самостійно.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм