Які наслідки для здоров’я має пивний живіт?
Думка, що пиво є менш шкідливим ніж інші види алкоголю є оманливою. Навіть невелика кількість в ньому мікроелементів, типу натрію, калію чи магнію, не робить напій джерелом поживних речовин.
Пиво це алкогольний напій, що виготовляється із зерна шляхом бродіння. Його вживання у надмірній кількості, може збільшити збільшення ваги, особливо в ділянці живота. Саме такий стан і називають «пивним животом».
Пивний живіт термін, який використовується для опису виступаючого живота або талії, що перевищує стегна.
Спеціалісти відмічають, що загалом споживання алкоголю пов’язане зі збільшенням талії, тому що, коли людина вживає алкоголь, печінка спалює алкоголь замість жиру.
Як вживання пива впливає на появу «пивного живота»?
- Надлишкове споживання калорій: це спричиняє порушення функції спалювання жиру організмом. Адже пиво містить стільки ж калорій, скільки й безалкогольний напій. Також аналізуючи наявні дослідження можна сказати, що вживання алкоголю може короткостроково підвищити апетит, змушуючи їсти людину більше, ніж вона б з’їла в іншому випадку.
- Перешкоджання спалювання жиру: так організм першочергово починає розщеплювати саме алкоголь, а не важливі природні джерела енергії, наприклад жирові накопичення.
- Напій містить фітоестроген, елемент рослини, що за своєю функцією нагадує естроген (жіночий статевий гормон). Відповідно через вміст фітоестрогенів, компоненти у напої можуть впливати на рівень гормонів у чоловіків, збільшуючи ризики вісцерального ожиріння.
Вісцеральний тип ожиріння
Варто розуміти, що жир, накопичений навколо живота, є найнебезпечнішим типом жиру. Даний тип ожиріння називається – вісцеральний. Вісцеральний жир є метаболічно активним, що означає, що він може впливати на рівень гормонів.
Це своєю чергою збільшує ризик ряд захворювань, включаючи цукровий діабет, онкологію, хвороби серця.
Це своєю чергою збільшує ризик ряд захворювань, включаючи цукровий діабет, онкологію, хвороби серця.
Також ризик ожиріння може бути ще вищим у людей із надмірною вагою порівняно з людьми з нормальною масою тіла, які п’ють пиво.
За статистичними даними чоловіки частіше зустрічаються з даним типом ожиріння. Це також пов’язано і з впливом алкоголю на чоловічий статевий гормон тестостерон. Точніше алкогольні напої знижують рівень тестостерону. Окрім того,
у жінок більше підшкірного жиру, який накопичується на руках, стегнах та сідницях, а також на животі. А у чоловіків його менше, тому жир відкладається більше на животі.
Тактика
Звісно, що найдієвішим методом позбавлення від «пивного живота» є повна відмова або обмеження алкоголю. Також важливо дотримуватися дієти та виконувати фізичні вправи. При цьому скинути зайву вагу допоможуть як кардіотренування, так і будь-які інші вправи високої інтенсивності.
Не забувайте й про інші більш серйозні наслідки алкоголю на ваш організм. Тому фігура не єдина, яка виграє від скорочення випивки.