Здорове волосся під сонячними променями – поради косметологів

Чому сонце шкідливе для волосся?
Ультрафіолетові промені дуже шкідливі для волосся: вони його зневоднюють та поступово руйнують як натуральний, так і штучний пігменти. Результат – коси стають сухими, ламкими, тьмяними.Волосся на 70% складається з кератину, в основі якого – білок, побудований із 16-ти амінокислот. Цей білок збагачений сіркою, залізом, хромом, міддю, цинком, марганцем. Крім того, до складу волосся входять вітаміни А, В, С, Н, ліпіди, пігмент, вода. Прямі сонячні промені витягують їх багатий склад, руйнують пружність, еластичність, об’єм.
Шкідливою для волосся є й морська вода, яка вимиває з нього протеїни. Крім того, сіль, що в ній міститься, має здатність глибоко проникати всередину волосся та осідати там, а під впливом сонця сіль висихає та починає руйнувати стовбур волосся.
Засоби з догляду за волоссям в теплу пору року
Під впливом сонця волосся сохне та ламається, тому перший засіб з їх догляду має бути правильно підібраний шампунь. В ньому повинні бути елементи, які підтримують нормальний рівень вологи. Ідеально, якщо до складу шампуню будуть входити такі компоненти:- протеїн шовку;
- мак;
- кокосове молочко;
- олія кедрового горіху;
- алое вера.
Як захистити волосся від сонця?
Щоб потім довго не лікувати пошкоджене під час відпочинку волосся, слід дотримуватися простих правил. Це наступні рекомендації від косметологів:- Не слід фарбувати волосся перед поїздкою у теплі краї. Треба потурбуватися про свій колір трішки завчасно, а не безпосередньо напередодні відпустки. Пояснюється таке застереження просто: будь-яке фарбування, навіть найбільш «лагідними» засобами – це стрес для волосся, а разом із сонцем удар буде подвійним.
- Варто користуватися влітку зволожуючими шампунями з поживними речовинами. Вони будуть зв’язувати вологу та не допускати пересушування волосся.
- Якщо є така можливість, необхідно відмовитися від фену. Краще, щоб волосся висихало самостійно, йому і так не вистачає вологи, а тут ще й фен, який пересушує не тільки коси, а й шкіру голови.
- Необхідно мити голову одразу після контакту із морською водою, інакше сіль осяде на голові і буде руйнувати волосся.
- Щоб волосся не сіклося, слід розчісувати його гребінцем із натуральних матеріалів.
- Треба користуватися олійками та спреями для волосся зі спеціальним ультрафіолетовим захистом.
- Під час перебування на сонці варто покривати голову шляпою, панамою чи кепкою. Це також важлива профілактика сонячного удару.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Новые статьи:
Также интересно посмотреть:
- Румянец, который не радует: почему возникает сосудистая сетка на лице
- Лечебная сила кокосового масла: вкусно, полезно и эффективно!
- Здоровье ваших стоп: готовим ножки к босоножкам
- В чем секрет здоровых и блестящих локонов: готовим волосы к лету
- Мимические и возрастные морщины: в чем разница и как сохранить молодость кожи