Бактерицидні опромінювачі та рециркулятори. Як відбувається знезараження повітря?
Знезаражувати повітря потрібно як у медичних установах, офісах, дитячих садках так і в будинках. За допомогою, яких бактерицидних ламп можна цього досягти? Далі з'ясуємо.
При виборі апарату для знезараження повітря завжди виникає дилема, яка саме лампа підійде. Існує два види бактерицидних ламп: бактерицидні опромінювачіта бактерицидні рециркулятори.
Які види патогенних мікроорганізмів інактивуються при дезінфекції повітря?
- віруси (вірус грипу, збудник гепатиту А, ротавірус);
- бактерії (сальмонела, стафілокок, туберкульозна паличка);
- грибки;
- цвіль.
Область застосування
- медичні установи (лікарні, санаторії);
- громадські місця (салон краси, фітнес-центр, басейн);
- офіси;
- побутове застосування (будинок, квартира);
- навчальні заклади (школи, інститути).
Техніка безпеки при роботі бактерицидних ламп
- Не вмикати пристрій при ознаках несправності.
- Не включати бактерицидний опромінювач або рециркуляр (без кожуха) без спеціальних окулярів. Недотримання цього правила загрожує пошкодженням слизової оболонки ока (опіки).
- Стежити за терміном придатності УФ ламп.
- При експлуатації БО відкритого типу в приміщенні не повинні перебувати люди та тварини, а також бажано прибрати рослини. Також після знезараження необхідно провітрити приміщення.
Бактерицидний опромінювач (БО) – це пристрій відкритого типу, який призначається для знезараження повітря та поверхонь при впливі прямих променів ультрафіолету.
БО характеризується різноманітністю кріплень (напільний, настільний, настінний) та може мати різну кількість УФ ламп з різною потужністю.
Як відбувається дезінфекція повітря при застосуванні БО?
Оскільки УФ лампа перебуває у відкритому вигляді, відбувається прямий вплив ультрафіолету. Плюс в такій будові – це повна дезінфекція приміщення (як повітря, так і поверхонь). Мінус – неможливість використовувати в присутності людей.
Рециркулятор бактерицидний (РБ)– це прилад закритого типу, який розрахований для очищення та знезараження повітря. Даний пристрій забезпечує циркуляцію повітря.
Види
За типом кріплення:
- настінний: стаціонарний варіант кріплення, зазвичай використовується в медичних установах. Також можливо використовувати вдома у разі наявності маленьких дітей, тварин, з метою уникнути пошкодження пристрою;
- пересувний: забезпечує зручне переміщення між кімнатами, при цьому даючи можливість знезаражувати потрібне приміщення. Зручний варіант для використання в побуті.
Як відбувається очищення повітря за допомогою рециркулятора
З допомогою вентилятора всередину апарату потрапляє забруднене повітря. Всередині повітря обробляється під впливом УФ-променів, та потрапляє назад в приміщення вже знезараженим.
Переваги бактерицидної рециркулятора над опромінювачем
- Основний плюс рециркулятора – це можливість знаходження людей та тварин, коли пристрій увімкнено (через перебування УФ ламп всередині корпусу).
- Пристрій безшумний.
- Немає потреби після знезаражування проводити провітрювання приміщення.
- Наявність таймера та лічильника роботи лампи. Це дає можливість контролювати час роботи рециркулятора, а також фіксацію відпрацьованого лампою часу.
- Можливість переміщати пристрій для знезараження необхідного приміщення.
- Рециркулятори мають металевий корпус, або ударостійкий пластиковий.
- Тривалий час роботи ламп (близько восьми тисяч годин).
- Рециркулятори не вибагливі в обслуговуванні, немає потреби в фільтрах або митті. Достатньо контролювати своєчасну заміну ламп.
Автор: Наталія Холявицька