Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Мультиформна еритема: основні симптоми ураження шкіри

Мультиформна еритема: основні симптоми ураження шкіриМультиформна еритема – це патологічний стан, що супроводжується появою висипу на шкірі. Еритема отримала таку назву, тому що вона приймає різні форми на шкірі, такі як висип, горбки або пухирі. Захворювання на щастя зустрічається не часто та зазвичай є реакцією організму на певні ліки чи інфекційний процес.

За статистичними даними більшість випадків припадає на дітей. У дорослому віці патологічний процес можливий від 20 до 40 років. 
 
Даний тип еритеми зазвичай має легкий перебіг. Лише при 20% від усіх випадків захворювання можливе ураження ротової порожнини та статевих органів, що становить загрозу життю пацієнта.

Характерні ознаки

Для мультиформної еритеми характерним є висип у вигляді мішеней (форма «бичачого ока», з темним центром і блідим кільцем навколо нього), що виникає упродовж доби. Висип варіюється від червоного до фіолетового кольору, через який шкіра набрякає та стає болючою на дотик. 
 
Таких патологічних розташувань на тілі може бути до десятка і розпочинатися на тильній стороні рук та верхівках стоп, з наступним поширенням  на тулуб. Розподіл зазвичай симетричний з перевагою розгинальних поверхонь. Додатково при великій площі ураження пацієнта турбуватиме біль в суглобах, втома. Також ураження можуть зазнати слизові оболонки, що надалі може вплинути на процес дихання, процес травлення, зір та ін.. До прикладу на слизовій формуються пухирі, які лопаючись залишають великі болючі виразки.
 
При незначній еритемі може не бути жодних симптомів, окрім відчуття, що висип свербить або пече.

Основні причини

  1. Герпес (вірус простого герпесу). 
  2. Приймання певних лікарських препаратів (наприклад, нестероїдні протизапальні засоби, антибіотики, протисудомні).
  3. Проведення імунізація проти правця, дифтерії та кашлюка, або гепатиту B.
Загалом достеменно невідомо, що конкретно може провокувати появу висипу.

Діагностика та тактика лікування 

Встановлення діагнозу відбувається на основі огляду висипань на шкірі аналізуючи їх колір, розташування та форму. За необхідності лікар може провести біопсію шкіри, лабораторні дослідження крові, рентгенографію.
 
Як при великих, так і при малих формах мульформної еритеми лікування включатиме призначення знеболювальних, антигістамінних препаратів, заспокійливих місцевих засобів та місцевих стероїдів. 

У важких випадках пацієнтові може знадобитися ретельний догляд за рановою поверхнею, проводячи перев’язки.

Специфічне лікування залежатиме від причини порушення. До прикладу розвиток інфекційного процесу потребує проведення антибактеріальної або противірусної терапії. Якщо висипання були спричинені ліками лікар може призупинити їх приймання.

При ураженні ротової порожнини необхідне харчування м’якою або рідкою їжею.

Багатоформна еритема зазвичай зникає протягом двох-чотирьох тижнів. Але зауважимо, що еритема може рецидивувати. Це стосується випадків якщо тригером є інфекція простого герпесу 1 або 2. Тому важливо дотримуватися стандартних методів лікування, насамперед використовуючи противірусні препарати.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм