Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Аппарат Дарсонваль Корона

Як доглядати за чутливою шкірою

Чутлива шкіра: які методи догляду застосовуються?Наша шкіра є невидимим щитом, який захищає від дії зовнішніх подразників. Однак з кожним роком кількість людей, які скаржаться на появу підвищеної чутливості шкіри значно зростає. Все це значно впливає на якість життя, викликаючи певний дискомфорт. Дерматологи наголошують, що чутливу шкіру не варто відносити до певного типу як, наприклад суха або комбінована. Чутлива шкіра являється станом, який виникає внаслідок дії певних подразників.
Чутлива шкіра – це тип шкіри у якої близько розташовуються капіляри та характерна надмірно реактивна реакція. Така шкіра схильна до алергічних реакцій, червоніє при дотику або при зміні температури, а також гостро реагує на будь-які засоби для догляду. Від реактивної шкіри, чутливий шкірний покрив відрізняється проявом симптомів майже на постійній основі.
Чутливою може бути будь-який тип шкіри, наприклад чутливість жирного типу проявляється у вигляді запалення, акне та розширених пор. 
Визначити тип шкіри можливо при проведенні консультації з косметологом, хоча і в домашніх умовах можна виявити основні особливості кожного виду:
 • для сухої шкіри характерно тонкі пори або їх повна відсутність, відчуття стягнутості шкіри вранці;
 • для нормальної шкіри особливістю є здоровий колір обличчя, маленькі або незначні по видимості пори, відсутність почервоніння.  Відчуття стягнутості зазвичай може виникнути тільки до обіднього часу або після вмивання до нанесення крему;
 • жирна шкіра завжди характеризується жирним блиском на обличчі вже через 20-30 хвилин після вмивання. Також з’являються великі пори, розташовані на Т-зоні.  При цьому відчуття стягнутості у такого типу зазвичай не виникає.  Чутливою вона може бути при наявності алергії, акне та куперозу.

Причини 

 1. Захворювання внутрішніх органів. Особливо на стан шкіри впливають патології шлунково-кишкового тракту (виразка, гастрит). Також до провокуючих факторів належить порушення мікрофлори кишківника та в інших органах, що загострює дерматологічні захворювання, які й призводять до чутливості. 
 2. Психологічний фактор: постійне перебування у стресових ситуаціях, депресія, нервозність.
 3. Негативний вплив навколишнього середовища: сильний вітер та холод, надмірне знаходження під УФ.
 4. Неправильний догляд за шкірою або взагалі його відсутність.
Важливим етапом є своєчасне проведення диференційної діагностики, тобто відрізнити чутливу шкіру від інших захворювань та станів. 
Так, найчастіше чутливу шкіру можуть сплутати з надмірною сухістю внаслідок перепаду температури (на вулиці вогко та холодно, а в приміщенні повітря сухе внаслідок опалювання).
У тому випадку, якщо на обличчі раптово з’явилися червоні сухі плями, які ще при тому й лущаться, варто звернутися до дерматолога, оскільки ці симптоми можуть свідчити, про розвиток алергічного дерматиту.

Ознаки чутливої шкіри

 • лущення;
 • почервоніння;
 • відчуття стягнутості;
 • свербіж та печіння шкіри.
Прояв цих симптомів може мати різний ступінь, в залежності від типу шкіри та виду негативного фактору.

Догляд

 1. В першу чергу доцільно спробувати виявити, що стало причиною надмірної чутливості шкіри.
 2. Внесіть корективи у догляд за шкірою та детально ознайомтеся зі складом використовуваних засобів для догляду. Кращим варіантом буде зробити акцент на засоби зі зволожувальним ефектом. Оскільки зазвичай, чутлива шкіра є ще й сухою. Важливо уникати засоби у склад яких входить спирт, ретиноїди, фруктові кислоти та парфумерні віддушки.
 3. Необхідно дбати про зволоження шкіри, як за допомогою певних засобів, так і вживаючи достатню кількість рідини.
Варто звернутися до спеціаліста, для проходження повного обстеження з наступним підбором відповідного догляду. У протилежному випадку стан шкіри може тільки погіршитися та спровокувати розвиток безсоння, внаслідок постійного свербіння та психологічний й естетичний дискомфорт. 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм