Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми позаматкової вагітності

Основні симптоми позаматкової вагітностіПеріод запліднення та пологів вимагає ряд кроків. Перші кроки полягають в русі заплідненого яйця до матки з наступним його прикріпленням. Однак при впливі ряду негативних факторів запліднене яйце може не прикріпитися до матки. Місцем його «зосередження» може бути черевна порожнина, шийка матки або фаллопієва (маткова) труба. Дане порушення діагностується як позаматкова вагітність.

Позаматкова вагітність – це патологічний процес, що характеризується імплантацією та ростом заплідненої яйцеклітини за межами основної порожнини - матки.
 
Відмітимо, що навіть при позаматковій вагітності тест на вагітність буде позитивним. Але, запліднена яйцеклітина не може вижити, а зростаюча тканина може спричинити небезпечну кровотечу. Адже ділянки поза маткою не призначені для утримання зростаючого ембріона.
 
Відповідно не варто відтерміновувати звернення до лікаря, оскільки пізнє встановлення діагнозу може мати непоправні наслідки для здоров’я та в певних випадках становити загрозу для життя (кровотеча, інфекція, летальний результат). 

Основні причини

Достеменно невідомо, що саме стає пусковим механізмом для розвитку атипової вагітності. Однак спеціалісти пов’язують дану патологію з впливом наступних факторів: 
  • гормональний дисбаланс;
  • запальний процес з наступним формуванням рубців на фаллопієвих трубах;
  • перенесені оперативні втручання;
  • вроджені аномалії розвитку;
  • новоутворення, що може блокувати маткову трубу;
  • генетичні порушення.
Відмітимо, що попри вищевказані можливі причини ектопічної вагітності усі жінки, які ведуть сексуально активне життя піддаються певному ризику з розвитку даного порушення.
При цьому самі ризики можуть збільшуватися з віком (35+), після перенесених оперативних втручань (абортів в тому числі), тривалих запальних процесах, шкідливих звичках, проведення ЕКЗ, наявності внутрішньо маткової спіралі, попереднього перев’язування маткових труб та ін.
 
Бувши обізнаною в можливих ризиках та наявних провокуючих факторів варто планувати вагітність та співпрацювати зі своїм лікарем. 

Характерні ознаки

  1. Біль різкого характеру в ділянці низу живота.
  2. Кров’янисті виділення.
  3. Запаморочення та можлива втрата свідомості.
  4. Ректальний тиск.
У критичних випадках, наприклад, при розриві маткової труби  виникає сильний біль та кровотеча, з усіма іншими додатковими проявами ускладнення.
 
Відмітимо, що специфічні симптоми залежатимуть від того, де збирається кров і які нерви залучені до патологічного процесу. До прикладу, якщо кров витікає з фаллопієвої труби, жінка може відчути біль у плечі або бажання спорожнити кишківник.
 
Пам’ятайте, що окрім скарг на початковому етапі жінка відчуватиме нудоту та підвищену чутливість грудей. Тобто це поширені ознаки й при нормальній вагітності.

Діагностика та тактика лікування

При будь-яких підозрах на позаматкову вагітність варто одразу звернутися до лікаря. В першу чергу буде проведено фізикальний огляд (пальпація) та огляд на медичному кріслі. Наступним кроком є проведення УЗД, лабораторного дослідження крові з визначенням необхідних показників (наприклад, прогестерону, ХГЛ).
 
Не є виключенням коли діяти потрібно негайно, адже можливе ускладнення у вигляді розриву фаллопієвої труби. Тоді оперативне втручання проводиться в екстреному порядку.
Однак у будь-якому випадку дії лікаря будуть направлені на видалення ембріона. Варіанти лікування будуть змінюватися в залежності від локалізації вагітності та терміну.
До прикладу можливо аби затримати ймовірний розрив позаматкової маси призначити відповідні лікарські засоби (у вигляді ін’єкції), які зупиняють ріст клітин і розчиняють існуючі. Надалі також можлива операція, але всі подальші дії лікаря є індивідуальними та залежатимуть від стадії тяжкості.

Сьогодні в сучасній медицині оперативні втручання можливо провести лапароскопічно, тобто замість одного великого розрізу (лапаротомія), робиться декілька невеликих розмірів. Це дає можливість скоротити період відновлення.

Неможливо спрогнозувати чи запобігти розвитку позаматковій вагітності, однак підтримка репродуктивного здоров’я дасть можливість зменшити ризики патології. Ці дії включають запобігання ІПСШ з використанням бар’єрних методів контрацепції, регулярні візити до лікаря гінеколога.
І пам’ятайте, що чим раніше почати лікування позаматкової вагітності, тим більші шанси зберегти фертильність жінки та мати змогу завагітніти.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм