Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Цервікальна недостатність: основні симптоми та ризики під час вагітності

Цервікальна недостатність: основні симптоми та ризики під час вагітностіШийка матки являє собою отвір нижньої частини матки, що відповідно з'єднує матку й піхву. Якщо жінка не вагітна, шийка, як правило, досить коротка та закрита. Під час вагітності вона стає довшою, створюючи більшу захисну відстань між дитиною та тілом. Однак надалі готуючись до пологів шийка матки знову вкорочується. 

Відмітимо, що процес скорочення супроводжується відкриттям та розм'якшенням шийки матки, що дає можливість пройти дитині по родових шляхах.
 
Відповідно якщо такий механізм запускається раніше необхідного терміну, існують ризики передчасних пологів, а на ранніх термінах навіть може спричинити викидень.
 
Даний стан діагностується як цервікальна недостатність. Вона може розвинутися на будь-якому терміні вагітності. Це частіше зустрічається у другому триместрі (приблизно з 14 по 27 тиждень вагітності).

Основні причини 

В основі розвитку патології покладена недостатність шийки матки, яка може бути спричинена:
  1. Травмою в області шийки матки (наприклад, під час певної гінекологічної процедури).
  2. Впливом певних лікарських препаратів.
  3. Розривом шийки матки.
  4. Вродженими аномаліями розвитку матки, а саме неправильна форма шийки або матки.

Характерні ознаки

Коротка шийка матки сама по собі не викликає симптомів. Особливої уваги потребує попередній розвиток викидня у другому триместрі, або передчасні пологи до 37 тижнів
Також під час другого триместру вказувати на цервікальну недостатність можуть наступні симптоми:
  1. Незвичайні спазми.
  2. Біль або тиск в тазу.
  3. Легка кровотеча (наголошуємо, що звернення до лікаря потребують випадки кровотечі незалежно від терміну вагітності).
  4. Біль у спині.
  5. Зміни вагінальних виділень.

Діагностика та тактика лікування

Золотим стандартом для вимірювання шийки маки є проведення трансвагінального ультразвукового дослідження. Особливо цей тип УЗД буде доцільним якщо вагітна належить до групи ризику з розвитку порушення, наприклад попередні передчасні пологи чи його випадки у родині.
Підтвердження укороченої шийки матки відбувається якщо показники становлять менш як 25 мм.
 
Хорошою новиною є й те, що існують методи лікування, які можуть допомогти відстрочити пологи якомога довше. Їх метою є запобігання передчасним пологам і збереження вагітності якомога довше, щоб плід мав можливість повністю розвиватися.
До прикладу це може бути проведення цервікального серкляжа, тобто накладання міцного шва, який закриває шийку матки. Він видаляється коли настане безпечний момент для пологів.
Також можливе призначення лікарем прогестерону або встановлення песарію. Щодо останнього, то цей метод являє собою встановлення невеликого кільця, призначеного для обертання навколо шийки матки та закриття її без операції.

Пам'ятайте, що можливо доносити дитину з вкороченою шийкою матки, але за умови правильного лікування.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм