Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Низький артеріальний тиск під час вагітності: основні симптоми

Низький артеріальний тиск під час вагітності: основні симптомиМи звикли розглядати високий артеріальний тиск як загрозливий стан, враховуючи всі його можливі наслідки. І це дійсно так. Однак не меншу загрозу становлять і низькі показники АТ, про що ми детальніше розберемо далі. А ще з'ясуємо як низький артеріальний тиск впливає на організм під час вагітності та чи варто хвилюватися.

Насамперед відзначимо, що низький артеріальний тиск під час вагітності є поширеним явищем. У більшості випадків цей стан не спричиняє серйозних проблем та повертається до норми після пологів. Головне це проводити моніторинг під час планових візитів до лікаря, а при необхідності й в домашніх умовах. Для цього варто мати в домашній аптечці тонометр - прилад для вимірювання АТ. Обрати найбільш відповідний та зручний у використанні можливо саме в медичному маркеті ITMED.
 
Контроль АТ важливий також через зміни, які відбуваються в організмі під час вагітності. Так зниження артеріального тиску під час вагітності відбувається тому, що тіло виділяє гормони, зокрема прогестерон, які допомагають розслабити стінки кровоносних судин і збільшити приплив крові до жінки і її дитини.
 
Іноді даний стан може свідчити про інші проблеми. Це може бути результатом позаматкової вагітності. І якщо він дуже низький, це може спричинити падіння або шок, коли мозок та інші життєво важливі органи не отримують достатньо крові для належного функціонування.
 
Відзначимо, що нормальним артеріальним тиском вважаються показники коли систолічний тиск менше ніж 120 мм рт.ст. (верхнє число) та понад 80 мм рт.ст. діастолічний (нижнє число).
 
Лікарі зазвичай визначають, що низьким артеріальним тиском, є показники нижче 90/60 мм рт.
При цьому деякі люди все життя мають низький рівень і не мають жодних ознак цього.

Фактори які можуть вплинути на зниження артеріального тиску

Нормою вважається зниження артеріального тиску у перші 24 тижні вагітності.
До інших можливих факторів даного стану можна віднести:
  1. Зневоднення.
  2. Анемія.
  3. Розвиток внутрішньої кровотечі.
  4. Тривалий постільний режим.
  5. Приймання певних ліків.
  6. Захворювання серця.
  7. Порушення роботи нирок.
  8. Інфекційний процес.
  9. Неправильний раціон, а точніше дефіцит харчування.
  10. Алергічна реакція.
  11. Низький тиск під час вагітності
Зазвичай низький артеріальний тиск, що виникає під час вагітності не повинен викликати занепокоєння особливо при відсутності при цьому дискомфортних симптомів.
В протилежному випадку низькі показники можуть привести до запаморочення та втрати свідомості з можливими травмуваннями та пошкодженнями.

Симптоми низького АТ

  1. Запаморочення та втрата свідомості.
  2. Нудота.
  3. Прискорене серцебиття
  4. Швидка стомлюваність.
  5. Затуманений зір.
  6. Незвичайна спрага.
  7. Шкіра стає холодною та липкою на дотик.
  8. Прискорене або поверхневе дихання.
  9. Порушення концентрації.

Діагностика та тактика лікування

Аби встановити низький артеріальний тиск достатньо за допомогою простого тесту виміряти його тонометром. Якщо тенденція до зниження зберігається лікар буде рекомендувати додаткові діагностичні тести.
 
Щодо лікування, то як правило, жінці не потрібно лікувати низький артеріальний тиск під час вагітності. Виключенням є поява серйозних ознак порушення. Так у деяких випадках, залежно від характеру та періоду вагітності, рекомендовано певні ліки для лікування основної причини, яка спричиняє падіння артеріального тиску. Вони включають гормональні стимулятори та анемію. Вітамін B-12 може допомогти усунути анемію та відновити повноцінні функції клітин крові.
 
Самостійно поліпшити свій стан жінка може уникаючи раптове вставання, правильно харчуючись, стараючись не стояти тривалий час, пити більше води та носити вільний одяг.
Відмітимо, що артеріальний тиск має повернутися до рівня, який був до вагітності, після пологів. А лікар контролюватиме артеріальний тиск протягом всієї вагітності.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм