Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми потовщення слизової матки

Основні симптоми потовщення слизової маткиНасамперед нагадаємо, що ендометрій являє собою шар клітин який вистилає внутрішню частину матки. При появі патологічних змін з його боку у жінки виникає ряд загрозливих порушень, від кровотечі до злоякісних змін. Більш детальніше розберемо саме розвиток гіперплазії ендометрію.

Гіперплазія ендометрію - це патологічний стан, що характеризується розвитком потовщення ендометрію. Тобто як зазначалося вище - потовщення слизового шару маки.
 
В залежності від розвитку гіперплазії розрізняють ураження без атипії або без залучення незвичайних клітин, та відповідно атипову форму - коли відбувається надмірне їх розростання. Саме атипова форма вважається передраковим станом та може перерости у рак матки.

Основні симптоми

Основним проявом патології є поява нетипової маткової кровотечі. Окрім того, відбуваються зміни зі сторони менструацій, які стають тривалішими та сильнішими ніж повинні бути в нормі. Кров'янисті виділення можуть бути присутніми навіть при досяганні жінкою менопаузи.
 
Самі ці ознаки повинні викликати занепокоєння та стати причиною звернення до лікаря з метою подальшого обстеження, та підтвердження або виключення гіперплазії ендометрію.
Іноді можлива поява больових відчуттів під час статевого акту.

Які фактори впливають на розвиток захворювання?

В основі розвитку гіперплазії ендометрію покладено гормональне порушення. Якщо в нормі гормони естрогену та прогестерону знаходяться в балансі, то при гіперплазії відбувається надлишок естрогену і недостатня кількість прогестерону. Це і призводить до надмірного росту клітин.
Причинами цього гормонального дисбалансу можуть бути:
  1. Менопауза, коли призупиняється продукування прогестерону.
  2. Перименопауза, коли овуляція більше не відбувається регулярно.
  3. Проходження гормональної замісної терапії.
  4. Наявність в анамнезі синдрому полікістозних яєчників.
  5. Приймання ліків, що імітують естроген.
  6. Ожиріння.
Додатково вплинути на розвиток гіперплазії ендометрію може віковий фактор, а саме вік старше 35 років, ранній або пізній початок менструації, випадки онкології у родині.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі аналізу даних анамнезу та ряду діагностичних тестів включаючи УЗД, гістероскопію й біопсію.
Тактика лікування зазвичай передбачає проведення гормональної терапії або хірургічного втручання.
 
На обрані методи впливатиме декілька факторів від наявності атипових клітин, розвитку менопаузи до сімейного анамнезу та бажання завагітніти у майбутньому.
Відповідно при діагностуванні простої форми гіперплазії без атипії можливо обмежитися тактикою спостереження.
В протилежному випадку проводиться терапія гормоном прогестероном, а при розвитку атипової гіперплазії - оперативне вручання з видалення матки.
 
Тому важливо продовжувати проходити регулярні профілактичні огляди в лікаря гінеколога та при появі будь-яких скарг звернутися за медичною консультацією.
 

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм