Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Аденоміоз або чому відбувається порушення менструального циклу

Аденоміоз або чому відбувається порушення менструального циклуПопри схожу назву аденоміоз має суттєву різницю від ендометріозу. При цьому пацієнтки з аденоміозом також можуть мати ендометріоз або ж він може надалі розвинутися. Тому розберемо детальніше, чому виникає дане захворювання та які його основні прояви.

Аденоміоз — це патологічний стан, що характеризується вростанням ендометріальної тканини (ендометрій) у м'яз матки (міометрій). 
 
Як наслідок стінки матки потовщуються, сам орган у двічі-тричі разів збільшується, а кровоносні судини спотворюються. Це своєю чергою буде супроводжуватися рясними кровотечами та порушеннями з боку менструального циклу. 

Основні симптоми аденоміозу

  1. Болісні менструації.
  2. Рясна або тривала менструальна кровотеча, з можливими згустками. Це своєю чергою підвищує ймовірність появи анемії.
  3. Біль під час статевого акту.
  4. Безпліддя.
  5. Здуття живота.
Відмітимо, що клінічна картина може варіюватися від безсимптомного та легкого перебігу до тяжких проявів.

Які причини впливають на появу захворювання?

Причина захворювання достеменно не встановлена. При цьому спеціалісти відзначають про можливі провокуючі фактори, серед яких:
  • перенесені оперативні втручання;
  • запалення матки;
  • вроджені аномалії (наприклад, додаткові тканини в стінці матки).
Також підвищені ризики розвитку аденоміозу мають жінки вікової категорії 30-40 років та ті, що мали в анамнезі вагітність у ранньому віці.

Діагностика та тактика лікування

Діагностика зазвичай включає проведення фізикального огляду та ряду візуалізаційних тестів (УЗД, МРТ).
 
Щодо лікування, то пацієнтки з легкими формами аденоміозу можуть не потребувати специфічної терапії. Якщо якість життя жінки все ж таки страждає від виниклих симптомів, лікування буде включати призначення протизапальних та гормональних препаратів (для контролю естрогену у вигляді протизаплідних, внутрішньо маткових спіралей), знеболювальних.
Малоінвазивні методи лікування включають абляцію ендометрію, тобто його руйнування. Враховуючи, що аденоміоз може вражати глибокий шар м'язів, процедура показана пацієнткам які більше не планують вагітніти у майбутньому. При цьому спеціалісти відзначають, що абляція ендометрію ефективна для полегшення симптомів у тих пацієнтів, коли аденоміоз не проник глибоко в м’язову стінку матки.

Іншими варіантами лікування патології є застосування ультразвукової хірургії, емболізації маткової артерії. Повне виліковування аденоміозу на жаль передбачає видалення матки — гістеректомія. Відповідно показами до даного варіанту лікування є тяжкий перебіг захворювання та знову ж таки планування більше не вагітніти.
Пам'ятайте, що аденоміоз не загрожує життю, однак впливає на його якість. Сучасна медицина дає можливість обрати найбільш відповідний метод лікування та полегшити симптоми, головне не терпіти та звернутися за лікарською допомогою.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм