Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Гестаційна трофобластична хвороба: основні симптоми та методи лікування

Гестаційна трофобластична хвороба: основні симптоми та методи лікуванняБільшість випадків гестаційної трофобластичної хвороби виникає на ранніх термінах вагітності, незабаром після того, як сперма запліднить яйцеклітину (виникає молярна вагітність).
Попри те, що ці клітини називаються вагітними, вони не розвиваються в плід. Як правило, вони є доброякісними, хоча деякі можуть бути раковими та поширюватися на сусідні тканини чи органи. 

Гестаційна трофобластична хвороба (ГТХ) — це патологічний стан, що характеризується формуванням досить рідкісної групи пухлин, які складаються з трофобластів (які зазвичай розвиваються в плаценту вагітності). Клітини трофобласта виробляють хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ).
 
Вони утворюються в матці й майже завжди пов'язані з вагітністю, при цьому ризики їх злоякісності є досить низькими.
Відмітимо, що при гестаційному трофобластичному захворюванні трофобласти (плацентоподібні клітини) ростуть аномально замість здорової плаценти!
У більшості випадків ГТХ виникає на ранніх термінах вагітності, рідше через місяці або навіть роки після народження доношеної дитини.
 
Одразу відмітимо, що дане порушення можна вилікувати, навіть якщо тип пухлин є раковим.
В залежності від характеру розвитку розрізняють декілька типів гестаційної трофобластичної хвороби. Так найбільш поширеним є гідатидіформні родимки або молярна вагітність, які на початку ніяк не дають про себе знати та здаються задовільним перебігом вагітності. Приблизно на 6-10 тижні симптоми та звичайні тести вказуватимуть на певне порушення. Гідатидиформні родимки по суті, дуже набряклі незрілі плаценти. Вони поділяються на повні та часткові. Характерним є те, що кісти, схожі на виноград, ростуть у матці замість плаценти чи плоду.
 
Хоріокарцинома це рідкісний рак, що також може утворюватися з тканини, яка залишилася в матці після аборту, викидня або пологів доношеної дитини. Це агресивний рак, який може поширюватися по всьому тілу, включаючи матку, легені та мозок. Відзначимо, що він також може поширитися на дитину.
Дуже рідко виникають трофобластичні пухлини плацентарної локалізації й епітеліоїдні трофобластичні пухлини. 

Основні причини

Ризики розвитку гестаційної трофобластичної хвороби підвищуються у наступних випадках: 
  1. Вагітність настає у віці менш ніж 20 років, або старше 35 років.
  2. Наявність в анамнезі молярної вагітності.

Характерні ознаки

  1. Високий артеріальний тиск.
  2. Головний біль.
  3. Набряк рук та ніг.
  4. Біль, тиск або дискомфорт у тазу.
  5. Задишка, відчуття сильної втоми та запаморочення (причиною є вагінальні кровотечі).
  6. Розлад шлунку.
  7. Вагінальна кровотеча, не пов'язана з менструальним циклом (червона або водяниста коричнева).

Діагностика та тактика лікування

Діагностувати ГТХ можливо під час звичайних тестів, що проводяться під час вагітності. Додатково можливе призначення лабораторного дослідження крові та сечі, УЗД, КТ, МРТ, рентгенографії. Щодо методів візуалізації, то вони дають можливість встановити поширення ГТХ.
 
Спосіб лікування ГТХ залежатиме від його типу, стадії поширення та чи планується вагітність у майбутньому.
У більшості випадків оперативне втручання є першим кроком для лікування пухлин, які поширилися (кюретаж).
У випадку якщо питання вагітності у майбутньому не розглядається можливе проведення операції з видалення матки. Це гарантуватиме усунення всіх ракових клітин.
Хімієтерапія застосовується якщо захворювання поширюється в матку або інші частини тіла. Це часто робиться після операції, щоб запобігти поверненню раку. Можливе проведення променевої терапії.

Для успішного завершення захворювання важливо якомога раніше звернутися за лікарською допомогою!

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм