Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Поліп ендометрію: основні причини вагінальної кровотечі

Поліп ендометрію: основні причини вагінальної кровотечіНасамперед відмітимо, що поява кров'янистих виділень є ознакою багатьох патологічних станів, в тому числі й поліпів матки. Тому розберемо детальніше, що може спричинити дане порушення та яка тактика обирається при цьому. 

Поліп ендометрію (матки) являє собою новоутворення, м'ясистої консистенції, яке локалізується вздовж ендометрію - внутрішньої оболонки матки. Поліп містить залози, строму та кровоносні судини, що виступають зі слизової оболонки матки. Також новоутворення може займати простір, як невеликий, так і досить великий, щоб заповнити порожнину матки.
Попри незначний відсоток випадків переродження поліпа у рак, він має суттєвий вплив на фертильність жінки та появу дискомфортних відчуттів.
 
В залежності від розташування, розрізняють ніжкопідібний поліп, який прикріплений до поверхні матки вузькою подовженою ніжкою, та сидячий - поліп має велику плоску основу.

Характерні ознаки поліпа ендометрію

  1. Больові відчуття.
  2. Сильна кровотеча, в тому числі й у жінок постменопаузи.
  3. Рясні менструації.
  4. Неможливість завагітніти.
  5. Кровотеча після статевого акту.
  6. Тупий біль у животі або попереку, схожий на менструальні болі.
Не є виключенням, коли поліпи матки ніяк себе не проявляють та можуть бути виявлені під час профілактичних оглядів.

Основні причини

Достеменно невідомо, які саме фактори спричиняють появу поліпів матки. Однак спеціалісти відзначають про зв'язок формування поліпів з високим рівнем естрогену. Відповідно за статистичними даними менша кількість випадків захворювання спостерігається у жінок після менопаузи, коли рівень естрогену фізіологічно знижується. Виключенням є підвищене введення екзогенного естрогену Тамоксифену (”замісник” маткового естрогену, який використовується для лікування раку молочної залози у жінок у період до та постменопаузи).
 
Також додатковими тригерами виступають:
  1. Ожиріння.
  2. Походження замісної терапії з високими дозами естрогену.
  3. Віковий фактор (від 40 до 49 років).

Діагностика та тактика лікування

Зазвичай встановлення діагнозу відбувається при проведенні процедури “гістероскопія”, коли за допомогою камери яка вводиться в порожнину матки визначається місце розташування поліпа. Також діагностування може відбутися при проведенні УЗД (трансвагінально), що є менш результативним враховуючи потовщену слизову оболонки матки під час менструацій.
Додатково невеликий зразок поліпа під час біопсії досліджується в умовах лабораторії, з метою виключення ракових змін.
 
Тактика лікування залежатиме від проявів поліпа, його кількості в ендометрію, розмірів та наявності симптомів. Не є виключенням обирання тактики спостереження.
В протилежному випадку, коли у пацієнтки виникають скарги єдиним способом лікування поліпів матки є їх видалення (поліпектомія). Процедура видалення поліпа переважно відбувається неінвазивним методом за допомогою гістероскопа. 

Відмітимо, що надалі видалені поліпи також досліджуються. Будь-яке злоякісне новоутворення, за наявністю показань потребує видалення матки, аби зупинити поширення раку.
Також поліпи можуть повернутися, тому слід обговорити з лікарем відповідну стратегію!

Виникає питання, а чи можна запобігти виникненню поліпів матки? На жаль, запобігти їх появі неможливо, однак можливо вжити заходів, щоб виявити їх на ранній стадії, щоб вони не викликали ускладнень або неприємних симптомів. Регулярні гінекологічні огляди можуть допомогти лікареві рано виявити новоутворення.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм