Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Риніт вагітних: основні симптоми та можливі ризики

Риніт вагітних: основні симптоми та можливі ризикиПід час вагітності ми звикли очікувати печію або набряк ніг. Однак можливий й інший досить неприємний симптом і це нежить. Тому розберемо детальніше чому саме виникає риніт у вагітних та чи варто перейматися.

Поява нежиті та виділень з носа діагностується як риніт.
 
Під час вагітності риніт характеризується тривалістю понад шість тижнів. Він часто вражає жінок на ранніх термінах у першому триместрі та знову на пізніх термінах вагітності. Та переважно зникає після народження дитини!
 
Риніт під час вагітності іноді плутають із застудою, грипом, алергічним ринітом, синуситом або COVID-19, хоча ці захворювання зазвичай викликають інші симптоми, такі як лихоманка або свербіж в очах та носі. Тому самолікування у жодному разі не є допустимим.

Основні симптоми риніту під час вагітності

  1. Чхання.
  2. Закладеність носа.
  3. Поява відчуття тиску в носі.
  4. Нежить.
Негайного звернення до лікаря потребують випадки з приєднанням лихоманки та порушення загального стану.
 
Небезпека риніту у вагітних полягає в порушеннях сну, які можуть перешкоджати здатності дитини отримувати весь кисень, необхідний для розвитку. Тому знову ж таки поговорити зі своїм лікарем варто й при частих пробуджень вночі та хропінні. Адже хропіння (зокрема, апное уві сні) пов’язане з ускладненнями вагітності, включаючи високий артеріальний тиск, прееклампсію та внутрішньоутробну затримку розвитку. Тому лікар повинен розробити відповідний план лікування.

Чому виникає риніт?

Досить часто причини риніту, окрім самої вагітності, може і не бути. Тобто даний стан є “доброякісним” та не становить загрози. Риніт може розвинутися на тлі різних змін в організмі під час вагітності, насамперед це посилення приливу крові до слизових оболонок, в тому числі й слизової носової порожнини. Також гормональні зміни під час вагітності можуть призвести до того, що слизова оболонка носових ходів набрякає й виділяє більше слизу.
 
Можливий розвиток алергічного риніту, що має більш тяжкий перебіг та характеризується появою сильної закладеності носа, свербежу в очах та чханням. Алергія непередбачувана під час вагітності та може покращитися або погіршитися.

Тактика

В домашніх умовах можливо надати перевагу консервативним методам лікування, серед яких зрошення соляним розчином, використання зволожувача повітря у домі, достатня гідратація організму. Також важливо уникати будь-яких подразників носа, таких як сигаретний дим або надмірне забруднення. Аби полегшити свій стан під час сну можливо підійняти голову за допомогою однієї-двох подушок.
 
В жодному разі не варто без попередньої консультації лікаря вдаватися до самостійних методів боротьби з нежитю. 
Це ж стосується й розвитку алергічного риніту. Під час вагітності стандартна для даного стану терапія дещо відрізняється. 
Пам'ятайте, що риніт під час вагітності - це не те, через що потрібно страждати. Вчасне звернення до лікаря дасть можливість обрати безпечний та найбільш відповідний варіант покращення самопочуття.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм