Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Вульводинія: основні причини болю в ділянці вульви

Вульводинія: основні причини болю в ділянці вульвиПоява тривалого дискомфорту та болю у вульві в жодному разі не повинно ставати буденною складовою життя жінки. Тому розберемо детальніше захворювання, що може викликати даний стан та методи його усунення. 

Вульводинія - це патологічний стан, основним проявом якого є поява тривалого болю (понад три місяці) у вульві без видимої на це причини.
 
Вульводинія може виникнути в будь-якому віці, але за статистичним даними більшість випадків припадають на жінок вікової категорії 20-40 років.
 
Нагадаємо, що вульва являє собою тканину навколо отвору в піхву та включає великі та малі статеві губи, клітор. 
В залежності від перебігу розрізняють генералізовану вульводинію, яка може тривати роками, локалізована форма - коли біль зосереджений навколо певної ділянки вульви, наприклад, виключно на статевих губах.
 
Також виділяють циклічний вульвіт, що пов'язаний з появою больового синдрому разом з МЦ.

Які фактори можуть вплинути на розвиток захворювання?

Причини вульводинії до кінця не вивчені. Однак спеціалісти відзначають можливий зв'язок порушення з:
  • рецидивуючими дріжджовими інфекціями;
  • генетичними змінами (клітор може надмірно реагувати на запалення або гормональні зміни);
  • наслідками пологів, сексуального насильства (травма, фізична або психологічна);
  • алергічною реакцією;
  • тісним одягом та спідньою білизною;
  • хронічними больовими синдромами.
Одразу відмітимо, що захворювання не є заразним та не може бути ознакою раку. Однак при цьому виниклі симптоми нагадують за перебігом інші порушення, в тому числі й розвиток інфекції. Тому зволікати зі зверненням до лікаря не потрібно.

Основні симптоми 

Поява болю, переважно колючого або пульсуючого характеру. Не є виключенням його розвиток на постійній основі. В інших випадках дискомфорт виникає при завданні тиску, наприклад, при введенні тампона, статевому акті, тривалому сидінні. 
 
Візуально тканини вульви виглядають здоровими, лише окремі ділянки можуть бути набряклими та запаленими.

Діагностика та тактика лікування

Враховуючи відсутність специфічних ознак порушення, лікар проводить детальний збір анамнезу, фізикальний (гінекологічний) огляд з наступним взяттям мазків для виявлення ознак інфекції та запалення, точковий тест з визначенням больових ділянок.

Тактика лікування залежатиме від можливої причини порушення. Так якщо дискомфорт був спричинений алергією, достатнім буде усунути алерген.

При відсутності причини болю лікарем буде рекомендовано низькі дози антидепресантів, знеболювальні креми, масаж та терапія тазового дна для розслаблення напружених м’язів та інші методи фізіотерапії. Тобто комбінація даних методів буде направлена на полегшення симптомів.

Проведення оперативного втручання є досить рідкісним варіантом лікування і полягає у видалення подразненої тканини (вестибулектомія). Переважно це випадки локалізованої вульводинії.

Самостійно впоратися з виниклими симптомами допоможе застосування холодових компресів або сидячих теплих ван, а також уникання тісної та синтетичної білизни, гарячих ван, прокладок або тампонів, продуктів, які містять ароматизатори, спирт.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм