Сальпінгіт: основні симптоми запалення маткових труб

Сальпінгіт характеризується запаленням маткових труб, при цьому воно може поширюватися з однієї труби на іншу. Запалення викликає додаткову секрецію рідини або навіть гній, який накопичується в матковій трубі. Інфекція однієї труби зазвичай призводить до інфікування іншої, оскільки бактерії мігрують через сусідні лімфатичні судини.
Відмітимо, що сальпінгіт є однією з найпоширеніших причин жіночого безпліддя. Без негайного лікування інфекція може назавжди пошкодити фаллопієву трубу. Саме рубцювання та закорковування фаллопієвих труб є найчастішим тривалим ускладненням запального захворювання органів малого таза.
Основні симптоми
- Виділення з піхви неприємного запаху, переважно жовтого забарвлення.
- Больові відчуття під час менструації або статевого акту.
- Виділення між менструаціями.
- Больові відчуття у животі, з іррадіацією у поперек.
- Нудота та блювання.
- Лихоманка.
- Часте сечовипускання.
Виниклі симптоми можуть виникати як раптово та мати тяжкий перебіг, так і протікати майже у безсимптомній формі та набувати хронічного характеру.
Не є виключенням коли у жінки не виникає жодних скарг і захворювання протікає у прихованій формі.
Які провокуючі фактори впливають на розвиток сальпінгіту?
Як зазначалося вище сальпінгіт викликається бактеріальними інфекціями, що передаються при статевому акті.
Відповідно жінка піддається підвищеним ризикам у разі:
- раніше перенесеної ІПСШ;
- незахищеному сексі та наявності кількох статевих партнерів.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу відбувається на основі клінічної картини, історії хвороби та фізикального огляду.
Додатково з метою підтвердження діагнозу проводяться наступні тести:
- лабораторні дослідження крові та сечі;
- мазок з піхви та шийки матки, з метою визначення типу бактеріальної інфекції;
- УЗД;
- гістеросальпінгограма.
За показанням можливе проведення діагностичної лапароскопії, що дасть можливість оглянути маткові труби та інші репродуктивні органи.
Тактика лікування при сальпінгіті полягатиме в призначенні антибактеріальної терапії (перорально або внутрішньовенно) для усунення бактеріальної інфекції. При цьому при виявленні ІПСШ, антибіотики можуть знадобитися й сексуальним партнерам.
У тому випадку якщо інфекція спричинила абсцес існують показання до проведення лапароскопічної операції з наступним дренуванням. Оперативне втручання проводиться й у разі формування спайок.
Відмітимо, що при відсутності лікування сальпінгіт може призвести до ряду ускладнень, насамперед це поширення інфекції на інші ділянки тіла, включаючи матку і яєчники, тривалий больовий синдром в області таза й живота, позаматкова вагітність.
У разі розвитку запалення, рання стадія діагностування захворювання не повинна вплинути на фертильність. Однак при відкладанні лікування або його незавершенні, сальпінгіт може спричинити закорковування, спайки або рубці в фаллопієвих трубах. Це може призвести до безпліддя.
Тому якщо ви відчуваєте симптоми сальпінгіту, негайно зверніться до лікаря, щоб зменшити ризик ускладнень.