Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Вагініт: основні симптоми запального процесу

Вагініт: основні симптоми запального процесуВагініт - це патологічний стан, що характеризується розвитком запального процесу в піхві. Часто він виникає в поєднанні із запаленням вульви, це порушення, відоме як вульвовагініт.

Вагініт часто є результатом інфікування дріжджами, бактеріями або трихомонадами, але він також може виникнути через фізичне або хімічне подразнення ділянки. Відмітимо що не всі інфекції, що викликають вагініт, вважаються хворобами, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), але при цьому деякі ЗПСШ викликають вагініт.
 
Причиною вагініту є традиційна, це зміна балансу вагінальних бактерій або інфекції. Зниження рівня естрогену після менопаузи та деякі шкірні захворювання також можуть спричинити вагініт.
 
В залежності від клінічної картини та причини виникнення хвороби розрізняють наступні види вагініту:
  1. Бактеріальний вагіноз, що супроводжується надмірним ростом бактерій, які в нормі є присутніми в піхви. Однак їх надмірна кількість порушує природний баланс.
  2. Дріжджові інфекції, наприклад, спричинені грибком.
  3. Трихомоніаз, який передається статевим шляхом.

Основні симптоми

  1. Больові відчуття під час статевого акту.
  2. Виділення з піхви стають обільними та змінюються у кольорі та запаху.
  3. Вагінальний свербіж або подразнення.
  4. Болюче сечовипускання.
  5. Поява кров’янистих виділень.
При цьому в залежності від характеру симптомів розрізняють й види вагініту. Наприклад, при дріжджовій інфекції спостерігається свербіж та виділення у вигляді сиру, тобто білі й густі. Бактеріальний вагіноз супроводжується появою сірувато-білих виділень з неприємним запахом (рибний).
 
Відповідно поява вищезазначених симптомів повинна викликати занепокоєння, в тому числі й при виявленні раніше або відсутності вагінальної інфекції, наявності нового або декількох сексуальних партнерів та ін.

Які фактори впливають на розвиток вагініту?

  1. Дисбаланс бактерій в піхві.
  2. Розвиток інфекційного процесу спричинений грибком, ЗПСШ.
  3. Подразнення тканин вульви та піхви з можливим розвитком алергічної реакції. Спричинити це може застосування ароматизованих засобів інтимної гігієни, сперміцидні продукти та навіть туалетний папір з тампонами.
  4. Атрофія піхви, що пов'язано зі зниження рівня гормону естрогену. 
Відповідно причина залежить від типу вагініту!
 
Також відмітимо, що підвищені ризики з розвитку захворювання включають наступні фактори:
  • гормональні зміни (наприклад, вагітність, менопауза);
  • статева активність;
  • наявність в анамнезі інфекції, що передається статевим шляхом;
  • тривале приймання лікарських препаратів, типу антибіотиків або стероїдів;
  • неконтрольований діабет;
  • спринцювання;
  • носіння тісного одягу.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі анамнезу пацієнтки, проведенні гінекологічного огляду, лабораторного дослідження зразка виділень з шийки матки або вагінальних виділень, тестування pH. 
 
Враховуючи, що різноманітні мікроорганізми та стани можуть викликати вагініт, лікування буде спрямоване на конкретну причину.
Так, наприклад, дріжджові інфекції лікуються безрецептурними протигрибковими препаратами у вигляді кремів або супозиторіїв, інколи перорально. 
Полегшення симптомів при атрофії піхви надає естроген у формі вагінальних кремів, таблеток або кілець.
Терапія при неінфекційному вагініті буде направлена на визначення джерела подразнення з наступним його униканням (наприклад, нове мило або пральний порошок).
 
Не варто займатися самолікування внаслідок своєї сором'язливості чи сприйманні захворювання за легкий недуг. Важливо обговорити виниклі симптоми з лікарем!

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм