Лікування безпліддя за допомогою ЕКЗ: показання та протипоказання
Метод ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) на сьогоднішній день широко застосовується в багатьох країнах світу як один з головних методів лікування безпліддя. Однак ЕКЗ, незважаючи на доведену ефективність, має і ряд протипоказань. Коли ж жінці можна проходити цю процедуру, а в яких випадках це заборонено?
Процедура ЕКЗ - це далеко не гарантія настання вагітності. За статистикою, в середньому після однієї такої процедури вагітність наступає в 25-40% випадків. На вірогідність зачаття впливає вік партнерів, стан їх здоров'я, ліки, які вони приймають або приймали нещодавно, якість сперми чоловіка і багато інших чинників.
Автор: Ольга Купріянова
Що відбувається при ЕКЗ?
При ЕКЗ яйцеклітини жінки запліднюють в лабораторії, після їх вилучення з яєчників. Для запліднення яйцеклітини в лабораторних умовах використовують сперматозоїди партнера жінки або донора сперми. Ембріони, які вийшло отримати таким чином, переносяться в матку жінки. Якщо вони приживаються, далі вагітність протікає звичайним чином.Процедура ЕКЗ - це далеко не гарантія настання вагітності. За статистикою, в середньому після однієї такої процедури вагітність наступає в 25-40% випадків. На вірогідність зачаття впливає вік партнерів, стан їх здоров'я, ліки, які вони приймають або приймали нещодавно, якість сперми чоловіка і багато інших чинників.
Показання для ЕКЗ
ЕКЗ показане і може допомогти подолати безпліддя в таких випадках:- Непрохідність маткових труб у жінки.
- Погана якість сперми у чоловіка, через що сперматозоїди не здатні досягти яєчників і запліднити яйцеклітину.
- Ендометріоз у жінки, який не піддається лікуванню.
- Відсутність овуляції у жінки з різних причин.
- Безпліддя, причина якого не встановлена після обстеження обох партнерів.
Протипоказання до ЕКЗ
ЕКз протипоказано в наступних випадках:- Наявність новоутворень в яєчнику (яєчниках), матці, які потребують операційного лікування (навіть якщо вони доброякісні).
- Будь-яке злоякісне утворення у жінки.
- Наявність в анамнезі жінки онкологічних захворювань.
- Особливості будови матки, через які виношування жінкою дитини або імплантація ембріона стають неможливими.
- Хвороби центральної нервової системи, при яких вагітність і пологи протипоказані жінці.
- Запалення органів сечостатевої системи, в залежності від їх локалізації і сили.
Автор: Ольга Купріянова