Як отримати безоплатну психологічну допомогу за ПМГ?

Важливо розуміти, що чим раніше ви звернетеся по допомогу, тим швидше ви зможете впоратися зі своїм станом і покращити самопочуття.
Якщо ви або ваші близькі відчуваєте потребу в психологічній або психіатричній допомозі, то найперше варто звернутися до свого сімейного лікаря, з яким укладено декларацію. Лікарі первинної медичної допомоги пройшли навчання за системою mhGAP та мають відповідну підготовку.
У 2025 році послугу з підтримки ментального здоровʼя на первинному рівні повністю інтегровано в пакет “Первинна медична допомога”. Тобто, послуги з охорони ментального здоровʼя тепер доступні в усіх закладах первинної медичної допомоги, які уклали договір із НСЗУ.
Завдяки пакету кожен українець та українка можуть отримати базову психологічну допомогу безоплатно в закладі первинної медичної допомоги. Спочатку сімейний лікар має отримати згоду пацієнта чи пацієнтки на скринінг на психічні розлади. І лише тоді проведе клінічну оцінку фізичного стану здоровʼя та психічного статусу.
Також з 1 січня 2025 року діє новий пакет “Психосоціальна і психіатрична допомога дорослим та дітям, що надається в центрах ментального (психічного) здоровʼя та мобільними мультидисциплінарними командами”.
Більше про послуги за пакетом читайте тут: https://cutt.ly/nrkk7s6b.
Центри психічного здоровʼя забезпечать доступну та якісну психіатричну і психологічну допомогу на різних рівнях. Особливий акцент – на підтримці дітей, ветеранів та переселенців.
Функціонування Центрів психічного здоровʼя є частиною реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоровʼя в Україні до 2030 року та впроваджується в межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя “Ти як?”, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
Як отримати ментальну підтримку в лікаря первинної медичної допомоги?
Звернутися до центру первинної медичної допомоги. Можна звернутися як самостійно, без направлення, так і з направленням від лікуючого лікаря при встановленому діагнозі “Психічні розлади”.
Знайти медзаклад, який надає такі послуги можна:
- через онлайн-мапу на сайті НСЗУ: https://cutt.ly/xwu337x2;
- за номером контакт-центру 16-77.
На сайті Всеукраїнської програми ментального здоровʼя “Ти як?” в “Аптечці швидкої психологічної допомоги” зібрано корисну інформацію, як навчитися піклуватися про себе та своїх рідних:
- як допомогти дитині https://www.howareu.com/#section-help-child-text;
- як допомогти собі https://www.howareu.com/#section-first-aid-kit;
- техніки самодопомоги https://www.howareu.com/#techniques.
Новые статьи:
Также интересно посмотреть:
- Іспанські фахівці запропонували нові протоколи ультразвукової діагностики: деталі
- НСЗУ: нові досягнення репродуктології у межах Програми медичних гарантій
- Яку суму сплатила НСЗУ медзакладам за Програмою медичних гарантій за I квартал 2025 року?
- Чому необхідно відкривати аптеки в структурі комунальних медзакладів? Коментарі очільника МОЗ
- Відбулася робоча зустріч Ляшка із керівниками регіональних департаментів охорони здоров’я: що обговорювалося?